Stadion Krimeja, Orijent 1919

U pretežito nesadržajnom prvom poluvremenu stoga smo jedine zanimljivosti dočekali pred splitskim vratima. Tragičar susreta Miroslav Iličić unutar dvije minute našao se u dvije izvrsne šanse, prvo u 27. minuti kada ga je savršenim ubačajem pronašao Travaglia, no udarac crvene devetke išao je pored vratnice. Gosti su po izvedenom gol-autu brzo izgubili loptu, a “lopov” Črnko loptu proslijedio Iličiću čiji niski udarac Baždarić bez problema brani.

Drugo je poluvrijeme bolje otvorio domaćin, te nakon nekoliko dobrih udaraca u 52. minuti dočekao novu stopostotnu priliku. Ovaj je put Monjac pobjegao splitskoj obrani i zastavici pomoćnog suca, no u sučeljavanju s gostujućim vratarom i pokušaju zaobilaženja istog, ovaj je pročitao njegovu namjeru te sačuvao mrežu. Još je nekoliko poluprilika priredio Orijent prije nego je Ivan Delić pokazao zašto povremeno igra za prvu ekipu Bilih!

Tijekom ljeta izvršeni su radovi na tribinama, svlačionicama, prilazu stadionu te sustavu polijevanja i drenaže vrijedni 1.375.000,00 kuna, čime je podignut standard objekta, kako za sportaše tako i za gledatelje te dobivena licenca za odigravanje utakmica druge HNL.U 76. minuti krenuo je iskosa unutar kaznenog prostora, u okomitom prodoru nanizao trojicu domaćih igrača, zatim i vratara Berkovića, da bi mu slavu “ukrao” Pršir proslijedivši loptu u nebranjenu mrežu za 0-1. Tri minute kasnije, utakmica je bila odlučena. Blagajić je iskoristio ispražnjeni prostor na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, a kada je već izgledalo da je predugo vukao loptu i propustio priliku za pogodak, topovski potegnuo iz mjesta u sam kut vrata za 0-2.

Nije Orijent imao snage krenuti po preokret, a Hajduk je mirno kontrolirao susret te propustio zabiti i treći pogodak. Smolčić je u 85. minuti nespretno zakačio Šegu po nogama, a s bijele točke Berković fantastično čita i brani udarac Delića. Ovim su porazom gosti preskočili domaćina na ljestvici, te Crveni nakon 9. odigranih kola zauzimaju 5. mjesto.

Imat će sada priliku povezati redove za vrijeme reprezentativne pauze, nakon koje će Krimeja ugostiti novog kandidata za vrh ljestvice – lanjskog prvoligaša Rudeš.

Izvor: Radio Rijeka