Strijelci: 1:0 Rossi (25-11m), 2:0 Ruben (62), 3:0 Rossi(79).
Crveni karton: Igor Bišćan (86)
Promašeni penal: Marcos Senna (86)

VILLAREAL: Diego Lopez, Angel Lopez, Musacchio, Marchena, Catala, Cani, Bruno Soriano, Borja Valero (Nilmar, 79), Cazorla – Marco Ruben (Senna, 62), Rossi (Jefferson, 81)

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cuffre, Callelo, Ademi (Morales, 79), Badelj, Sammir (Rukavina, 72), Ibanez, Beqiraj (Barbarić, 89).

Nogometaši Dinama izgubili su dvoboj Europske lige od Villareala na stadionu Madrigal s 3:0, a poraz, koji u konačnici ne mora ništa značiti, je mogao biti umnogome veći, pa i katastrofalan da na vratima Dinama nije stajao sjajni vratar Ivan Kelava. Utakmica je mogla otići i u sasvim drugom smjeru da u 16. minuti Fatos Beqiraj nije promašio ono što je objektivno bilo nemoguće promašiti.

Dinamo je taktički sjajno otvorio utakmicu, a Španjolci nisu mogli povezati svoje redove. Ipak, Zagrepčani to nisu iskoristili, iako su u samo dvije minute imali šanse utakmice. Prvo je u 14. minuti udarac Tonela netko od igrača Villareala skrenuo u vratnicu, a potom je samo minutu kasnije Beqiraj promašio nemoguće jer s dva metra neometan nije uspio ugurati loptu u prazna vrata.

Villareal je te promašaje kaznio u 25. minuti. kada Kelava ruši Rubena, a Rossi kazneni udarac neumoljivo pretvara u vodstvo. Kelava je tako savladan nakon što je čak 1009 minuta uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom u HNL i Europskoj ligi. Kelava se istaknuo i u 46. minuti kada je obranio udarac iz blizine Rossija, a Villareal je posve zagospodario terenom u drugom dijelu, nižući prilike.

U 51. minuti Sammir je pokušao, ali preko vrata, a dvije minute kasnije Villareal je propustio čak tri izgledne prilike, ali je Kelava obranio dva udarca Rossia i Rubena. U 58. minuti je Cani pogodio vratnicu, a Dinamo je posve pao, pa se samo čekala konačna egzekucija Španjolaca. Ona je došla u 62. minuti kada je Ruben pobjegao čuvarima i svladao nemoćnog Kelavu. Na 3:0 je u 79. minuti povećao Rossi, a potom je vratar Dinama radio čuda i spasio svoju momčad od katastrofalnog poraza. U 86. minuti je kapetan Bišćan zaradio isključenje i kazneni udarac jer je rukom zaustavio loptu koja je išla u vrata. Junak utakmice Kelava je opet uradio “malo-čudo” i obranio jedanaesterec Marcosu Senni.

U posljednjem, šestom kolu Dinamo će 15. prosinca u Maksimir dočekati PAOK, a zagrepčani će u slučaju bilo kakve pobjede ostvariti plasman u naredni krug.