Vaterpolo

Mladost je u susretu skupine C slavila u Pireju protiv Olympiacosa 9:8 (1:2, 3:3, 2:2, 3:1). U neizvjesnoj i dramatičnoj utakmici “žapci” su stigli do pobjede odličnom igrom u posljednjoj četvrtini koju su dobili 3:1. U ključnim trenucima utakmice posebno se istaknuo vratar Josip Pavić s nekoliko sjajnoh obrana. Najefikasniji igrači u redovima Mladosti bili su Antonio Petković i Vanja Udovičić sa po tri gola, Petar Muslim je postigao dva, a Frano Karač jedan gol. Domaćine je predvodili Georgios Ntoskas sa tri gola.

Nakon dva kola Mladost ima dvije pobjede i nalazi se na vrhu ljestvice skupine C.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Jug Croatia osiguranje porazivši u Budimpešti Eger 10:9 (4:3, 2:2, 1:1, 3:3). Jug je u posljednjoj dionici u dva navrata imao tri gola viška (9:6, 10:7), no na koncu je jedva iščupao pobjedu. Mađari su 20 sekundi prije kraja utakmice kod rezultata 10:9 imali igrača viška, no udarac Kisa završio je na stativi.

U drugom dvoboju iz ove skupine vaterpolisti Primorja Erste banke su pred svojom publikom slavili protiv Barcelonete 8:6 (0:1, 2:3, 2:1, 4:1) Katalonci su vodili sve do posljednje četvrtine, a u trećoj dionici su imali i tri gola viška. No Riječani su u posljednjem periodu igre preokrenuli rezultat i taj dio igre dobili 4:1. Najefikasniji igrač u riječkim redovima bio je Varga sa 4 gola, dok je kod Španjolca najefikasniji bio Miranda (3).

Jug CO je nakon dva odigrana kola na prvom mjestu skupine D sa šest osvojenih bodova, dok je Primorju to bila prva pobjeda.