SP 2010 - Jabulani

U 60. minuti njemački napadač Lukas Podolski je promašio kazneni udarac.

SRBIJA: V. Stojković – Ivanović, Subotić, Vidić, Kolarov – Kuzmanović (Petrović 75), Stanković – Krasić, Jovanović (Lazović 79), Ninković (Kačar 70) – Žigić

NJEMAČKA: Neuer – Lahm, Mertesacker, A. Friedrich, Badstuber (Gomez 77) – Khedira, Schweinsteiger – Müller (Marin 70), Özil (Cacau 70), Podolski – Klose

Srpski nogometaši zabilježili su prvu pobjedu na SP-u svladavši u Port Elizabethu Njemačku s 1:0 u jednoj od najuzbudljivoj utakmica ovog prvenstva u kojoj su Nijemci igrali skoro sat vremena s igračem manje, ali i promašili kazneni udarac i još barem pet izglednih prilika.

Tragičar susreta bio je njemački napadač Lukas Podolski koji je zapucao jedanesteraca, ali i još šest sjajnih prilika za pogodak. Utakmica je počela vrlo oprezno sve do 37. minute kada je Klose za start s leđa dobio crveni karton, a odmah u sljedećoj minuti Srbi su iskoristili brojčanu prednost kada je Žigić spustio loptu do Jovanović koji je postigao prvi srpski zgoditak na SP-u.

Njemačka se nije predavala, u 45. minuti Khedira je pogodio gredu, a potom u drugom dijelu slijedi serija promašaja Podolskog. U samo tri minute uspio je promašiti nemoguće – u 58. minuti bio je sam ispred Stojkovića, kao i minutu kasnije, a u 60. mu je srpski vratar obranio kazneni udarac nakon što je Vidić bespotrebno igrao rukom u kaznenom prostoru. Srbi su tako opet osim nogometnih pokazali i dio “rukometnih” vještina jer su i u prvom susretu s Ganom napravili kazneni udarac zbog bespotrebnog igranja rukom.

Pobjeda Srbije poptuno je zakomplicirala situaciju u D skupini koju će malo razjasniti sutrašnji dvoboj Gane i Australije.

Nakon nepotpunog drugog kola na ljestvici Njemačka, Srbija i Gana imaju po tri boda, dok je Australija bez bodova.