Strijelci za Njemačku bili su Podolski (8), Klose (26), Mueller (68) i Cacau (70).

Australija je od 56. minute igrala bez isključenog Cahilla.

Pred 62.000 gledatelja sudio je Rodriguez iz Meksika.

Crveni karton: Cahill (Aus,56)

NJEMAČKA: Neuer – Lahm, Mertesacker, A. Friedrich, Badstuber – Khedira, Schweinsteiger – Müller, Özil (Gomez 74), Podolski (Marin 81) – Klose (Cacau 68)

AUSTRALIJA: Schwarzer – Wilkshire, Moore, Neill, Chipperfield – Valeri, Grella (Holman 46) – Emerton (Jedinak 74), Čulina, Garcia (Rukavytsya 64) – Cahill

Njemačka reprezentacija započela je SP u Južnoj Africi s uvjerljivom pobjedom od 4:0 protiv Australije, te pokazala da i bez kapetana Micheala Ballacka mogu konkurirati za visok plasman. Nijemci već tradicionalno započinju svjetska prvenstva s visokim pobjedama, a u Durbanu su “pregazili” prestaru i presporu momčad Australije, koja je pobijeđena već u prvoj polovici prvoga poluvremena nakon zgoditaka Lukasa Podolskog i Miroslava Klosea. Podolski je već u 8. minuti snažnim udarcem pogodio mrežu nemoćnog vratara Schwarzera, koji je pogrešno istrčao u 27. minuti i dopustio Kloseu da glavom postigne zgoditak nakon što je dotad već dvaput promašivao izgledne prilike.

U drugom dijelu Australci su pokušali barem smanjiti, no svaku nadu odnio im je slabi meksički sudac koji je isključio Tima Cahilla u 56. minuti zbog starta koji nije zavrijedio ni žuti karton. U 68. minuti ponajbolji igrač utakmice Tomas Mueller pogodio je nakon odlične akcije Nijemaca, a konačan rezultat postavio je pričuva Cacau nakon protunapada.

Za Australce su od ukupno sedmorice igrača hrvatskog podrijetla nastupili Jason Culina i Mile Jedinak.

Nakon prvoga kola u skupini D Njemačka i Gana imaju po tri boda, dok su Srbija i Australija bez bodova.