SP 2010: Argentina - Južna Koreja 4:1

Pogotke su za Argentince dali Park Chu-young (16-autogol) i Gonzalo Higuain (33,76, 80), dok je strijelac za Južnu Koreju bio Lee Chung-yong (45+1).

Koreanci su prvih 15 minuta uspješno odolijevali pritisku argentinske reprezentacije, a onda su pali nakon jednog prekida.

Messi je u 16. minuti oštro ubacio sa lijeve strane u protivnički peterac, argentinski branič Demichelis je promašio loptu, koja je potom pogodila Park Chu-younga i završila je u mreži Koreje.

Treba, podsjetiti da je Argentina pobjednički gol protiv Nigerije, također u ranoj fazi utakmice, postigla isto iz prekida, odnosno nakon kornera.

U 28. minuti slobodan udarac za Argentinu sa nešto više od 20 metara izveo je Carlos Tevez, a lopta je poput metka “očešala” gredu.

Pet minuta kasnije Maradonini izabranici ipak su povećali vodstvo, i to nakon akcije koja je ponovno krenula sa lijevog krila. Maxi Rodriguez uputio je centaršut, Burdisso je glavom proslijedio na drugu vratnicu, a tamo ju je Higuain dočekao glavom i pospremio u mrežu.

Angel Di Maria u 40. minuti upućuje odlični poluvolej sa desetak metara iskosa, ali korejski vratar odličnom intervencijom spašava svoju mrežu. Pred kraj poluvremena najbolji svjetski nogometaš Lionel Messi “promiješao” je obranu Koreje, ali je njegov udarac sa vrha 16-erca zamalo promašio vrata.

I kad se nitko nije nadao Koreja je smanjila zaostatak. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela grubu pogrešku Demichelisa iskoristio je Lee Chung-yong.

Argentina je žustro krenula i u drugo poluvrijeme, i u 52. minuti nakon odlične akcije Higuain nije uspio iz neposredne blizine svladati vratara Jung Sung-ryonga. Minutu nakon toga odličan udarac Teveza sa vrha 16-erca, ali korejski vratar ponovno brani.

U 58. minuti Koreja je mogla poravnati, stopostotnu šansu nije iskoristio Yeom Ki-Hun. Nakon toga Koreanci su postali napadački aktivniji, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu izglednu priliku, a Argentinci su dobili više prostora za kontre.

Utakmica je odlučena u 76. minuti, kada se nakon udarca Messija lopta odbila od stative, a Higuain je sa jednog metra zabio za vodstvo Argentine 3-1.

Svoj treći gol na utakmici Higuain je zabio četiri minute kasnije nakon dobro izvedenog kontranapada Argentine.

I nakon što je jučer Urugvajac Forlan postao prvi igrač na prvenstvu koji je zabio dva pogotka u jednoj utakmici, danas je Higuain ubilježio prvi “hat-trick”.

Ovom pobjedom Argentina je praktično osigurala prolazak u osminu finala.

Danas poslijepodne u ovoj skupini igraju Grčka i Nigerija.

Argentina – Južna Koreja 4:1

ARGENTINA: Romero – Demichelis, Samuel (23. Burdisso), Heinze – Gutierrez, Maxi Rodriguez, Mascherano, Di Maria – Messi – Higuain (82. Bolatti), Tevez (75. Aguero).

JUŽNA KOREJA: Jung – Oh, Cho, Lee Jung-soo, Lee Young-pyo – Lee Chung-yong (81. Lee Dong-gook), Kim Jung-woo, Ki (46. Kim Nam-il),Yeom – Park Ji-sung, Park Chu-young.

STRIJELCI: 1-0 Park Chu-young (16-autogol), 2-0 Gonzalo Higuain (33), 2-1 Lee Chung-yong (45+1), 3-1 Gonzalo Higuain (76), 4-1 Gonzalo Higuain (80).

ŽUTI KARTONI: Ki Hun Yeom (J. Kor-10), Chung Yong Lee (J. Kor-34), Jonas Gutierrez (Arg-55), Javier Mascherano (Arg-55), Gabriel Heinze (Arg-74).

SUDAC: Frank De Bleeckere (Belgija)
STADION: Soccer City
GLEDATELJA: 82.174