Dobila sam od MUP Rijeka prekršajnu kaznu za nepropisno parkirano vozilo ispred vrtica Vidrice. Kazna je novcana i u cijelosti je namjeravam platiti.
No, ono sto mene brine je da ja taj isti prekrsaj moram opet ponoviti i to dva puta dnevno, znaci kad odvodim dijete u vrtic i kad dolazim po njega, jer druge opcije nemam. Kao sto vec znate to nije jedini vrtic sa istim problemom i ja nisam jedini roditelj koji se vec suocio sa ovim problemom. Mene sad zanima da li se nama roditeljima moze pomoci u rijesavanju tog problema. Mozda se vec nesto i poduzima po tom pitanju, pa bih voljela znati da li cu ja umjesto da se svaki puta pitam hocu li ponovno dobiti kaznu, moci bez straha svoje dijete voditi u vrtic ?
Jer meni nije u interesu niti mi je isto tako lako izdvajati iznose od 300,00 kn vise puta za nesto sto se vrlo lako moze rijesiti.
Zagreb je prije 2 godine rijesio taj problem tako sto je osigurao roditeljima u periodu od 6-9h i 15-18h da u vremenskom periodu od 15 min dovezu-odvezu svoju djecu.

Rividere / 01.04.2015.

Napomenula bih samo da ja jesam napravila prekrsaj i tu nema nista sporno! I ovom gornjom porukom ne zelim reci da se legalizira nepropisno parkiranje vozila u odredenim vremenskim terminima za nas pojedince, vec dajem ideju kako bi bilo mozda moguce omoguciti nam koristenje 2-3 parkirna mjesta koja postoje ispred tog vrtica (koja su skoro uvijek zauzeta) na koristenje u priblizno tom vremenu. To je samo ideja za koju bih voljela da ju komentirate i kazete koliko je moguce izrealizirati je ili mozda nesto drugo napraviti kako bi se nama roditeljima pomoglo. Hvala.

Poštovani,
upoznati smo s problemom parkiranja i zaustavljanja automobila prilikom dovođenja i odvođenja djece u vrtić “Vidrica”, kao i s činjenicom da ne postoji odgovarajući parkirališni prostor za korisnike ove predškolske ustanove. Nažalost, sličnu situaciju imamo i s mnogim drugim vrtićima, građenima u vremenima drugih propisa za gradnju, kao i drugim javnim objektima. Tamo gdje je to moguće nastojimo intervenirati i pronaći prostor za parkiranje u suradnji s mjesnim odborima, no to nije uvijek moguće jer jednostavno nema adekvatnoga prostora. No, jednako tako činjenica je da nedostatak parkirnih mjesta ni u kojem slučaju ne opravdava nepropisno parkiranje i ugrožavanje drugih sudionika u prometu. Prema Vašim navodima novčana kazna koju ste dobili izdana je od strane policijskih djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, a ne od strane djelatnika Direkcije za prometno redarstvo Grada Rijeke. S obzirom da ne znamo detalje prekršaja, ne možemo ga komentirati, kao ni učestalost takvog sankcioniranja, jer tim podacima ne raspolažemo mi, nego MUP. Ipak moramo pojasniti da policijski službenici kao i prometni redari prilikom obavljanja nadzora nad nepropisno parkiranim vozilima postupaju po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, kojim su jasno definirana mjesta na kojima je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje poput pješačkih prijelaza, nogostupa, raskrižja, autobusnih stajališta, mjesta rezerviranih za vozila osoba s invaliditetom, kolnika, itd.
Unatoč razumijevanju za Vaš problem, Grad Rijeka, kao niti jedna druga jedinica lokalne samouprave, nema zakonsku ovlast kojom bi nekome omogućio legalno parkiranje ili izuzeo ga od odgovornosti, suprotno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a koji je donio Sabor Republika Hrvatske. Dakle, iako postoji čitav niz ustanova pokraj kojih ne postoji odgovarajući broj parkiranih mjesta, Grad Rijeka ne može legalizirati nepropisno parkiranje vozila u pojedinim vremenskim terminima za pojedine skupine građana.
Zahvaljujemo na razumijevanju.

Odgovorite

Kalendar događanja