La Liga, primera

Barcelona je od početka susreta uspostavila dominaciju u posjedu lopte, dok je Real gotovo stalno igrao sa svim igračima na svojoj polovici i samo dvije napadačke opcije, pokušavao ugroziti Barcu iz kontranapada ili nakon prekida. Takav plan “kraljevskog kluba” samo je jednom upalio, ali na kraju ipak nije urodio golom. Naime, u 45. minuti nakon kornera Ramos je glavom prebacio do Cristiana Ronalda, koji također puca glavom, ali lijevi branič Barce Adriano uspijeva loptu izbiti sa gol-linije.

Barcelona je u prvom dijelu oštećena za očiti 11-erac, kada je u 27. minuti vratar Casillas oborio Davida Villu, ali sudac Muniz Fernandez nije ništa dosudio.

Messi je u prvom dijelu dva puta bio u izglednim prilikama, u 19. minuti pokušao je lobom zatresti mrežu, a u 43. je nakon odlične akcije sa 10 metara iskosa pucao u bliži kut, ali je Casillas obranio.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Real, kada je u 50. minuti Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio vratnicu. No, ubrzo je došla kazna, jednu dubinsku loptu lijepo je primio Villa, te je pobjegao Albiolu, koji je ga srušio unutar kaznenog prostora i sudac je pokazao najstrožu kaznu, a Albiolu crveni karton. Siguran izvođač 11-erca bio je Lionel Messi, i Barca je od 53. minute imala vodstvo 1-0, te igrača više.

No, nakon vodstva i isključenja Albiola Barcelona je “spustila u brzinu niže”, a Real je uspio poravanti iz spornog 11-erca u 82. minuti. Strijelac sa bijele točke bio je Cristiano Ronaldo.

Ovim remijem Barca je napravila veliki korak ka još jednom naslovu prvaka, jer šest kola prije kraja prvenstva ima 8 bodova prednosti u odnosu na Real.

Real Madrid – Barcelona 1-1

STRIJELCI: 0-1 Lionel Messi (53-11m), 1-1 Cristiano Ronaldo (82-11m).
CRVENI KARTON: Raúl Albiol (Real, 53).
SUDAC: Muniz Fernandez
STADION: Bernabeu
GLEDATELJA: 80.000

REAL MADRID: Iker Casillas, Marcelo, Ricardo Carvalho, Raúl