Real Madrid

Bio je to treći “El Classico” Reala i barcelone u samo nekoliko dana i prva pobjeda Barcelone, ali u daleko nanezanimljivijoj utakmici, pogotovu u prvom dijelu kada su obje momčadi igrale nogomet bez ikakva rizika i šansi. Ključni moment dogodio se 61. minuti kada je zbog brutalnog nasrtaja na Danija Alvesa isključen branič Reala pepe, a potom zbog prigovora i trener Jose Mourinho.

Barcelona je igrača više iskoristila u 76. minuti zahvaljujući sjajnom prodoru Nizozemca Afellaya koji je pronašao Messija u kaznenom prostoru, a Argentinac kroz noge Casillasu postiže zgoditak, prvi koji je ove sezone u Ligi prvaka na Bernabeu primio Real. Messi je tri minute prije kraja postigao i svoj 11. ovosezonski zgoditak u Ligi prvaka solo-prodorom u kojem je nanizao četvoricu igrača postavio konačnih 2:0 i Barcu doveo nadomak velikog finala.

Kako je i Manchester United u prvoj utakmici u gostima s 2:0 slavio protiv Schalkea sve osim finala Manchester United – Barcelona bila bi prvoklasna senzacija.

REAL: Casillas – Arbeloa, Sergio Ramos, Albiol, Marcelo – Xabi Alonso, Pepe, Diarra – Ronaldo, Özil (46. Adebayor), Di Maria

BARCELONA: Valdes – Alves, Pique, Busquets, Puyol – Xavi,Mascherano, Keita – Pedro (71. Afellay), Messi, Villa (91. Roberto)