Paškvalin, leđima okrenut od protivničkog vratara, bez gledanja vraća prednost domaćem sastavu koji ulazi u seriju. U narednim minutama Denes Varga (peterac), Šetka, Muslim i Garcia (peterac) pogađaju + 5 (7:2). Seriju Riječana 5:0 prekinuo je Čagalj, no domaćin s dva pogotka (Garcia i Paškvalin) za redom dolazi do najveće prednosti u dotadašnjem dijelu susreta – 9:3. Istekom prve polovice Mornar (Čagalj) zabija po četvrti put.

Iako je putnik u četvrtzavršnicu bio poznat nakon prvih šesnaest minuta, Primorjaši su nastavili u visokom ritmu i drugo poluvrijeme otvorili golovima Paškvalina i Denesa Varge (11:4). Splićani su se morali zadovoljiti mrvicama, odnosno pogotkom Bana. Do isteka treće četvrtine za domaćinom su zaostajali čak devet “zaveslaja” budući da su „Bankari“ mrežu Bijača pogađali još u tri navrata (Franković, Barač i Jelača). Na kraju su sa + 11 bili zadovoljni i na jednoj i na drugoj strani.

Pred Primorjem je sada i najteži zadatak u ovom periodu, gostovanje kod Grčkog prvaka Olympiacosa u Ateni. Na put se kreće u petak ujutro, a utakmica 3. kola skupine A na rasporedu je u subotu u 18.30 po srednjoeuropskom vremenu. Izvještaj sa tog susreta moći ćete najprije pročitati upravo na ovome portalu.

RIJEKA Četvrtfinale Kupa Hrvatske za vaterpoliste Primorje EB – Mornar BS 20:9 (2:1, 7:3, 5:1, 6:4). Bazen Kantrida. Gledatelja: 350. Suci: Radičević (Dubrovnik) i Tomić (Zagreb). Delegat: Jambrović (Zagreb).

Primorje EB: Car (2 obrane), Glavan, Paškvalin 3, Krapić 2, De. Varga 4(1), Franković 2, Muslim 1, Jelača 1, Tiškivski, Barač 1, Šetka 3, Garcia 3(1), Radić (4 obrane), Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Mornar BS: Bijač, Radilović, Marinić-Kragić 1, Kalebić, Lozina, Jerković, Podrug, Čagalj 4(1), Marelja 1, Čalić, Ban 3, Butić. Trener: Joško Kreković.
Peterci: Primorje EB 2/2, Mornar BS 2/2.

Osobne pogreške: Primorje EB 8, Mornar BS 8.
Realizacija igrača više: Primorje EB 4/6, Mornar BS 2/6.