Vaterpolo

Vaterpolisti Primorja Erste banke remizirali su sa splitskim Mornarom 7:7. Susret je kasnio 15-tak minuta zbog kvara na glavnom semaforu koji je ipak osposobljen za utakmicu.

Poveli su Primorjaši efektnim golom Peroša u 2. minuti. Uslijedila su dva uzastopna pogotka Buhe, jedan sa igračem više, ali
je četvrtinu što se golova tiče zaključio Radulović pogotkom za 2:2 u 5.
minuti.

Prvi su mrežu u nastavku načeli Primorjaši. Ponovno je Duje Peroš bio taj koji je doveo domaće u vodstvo u 12. minuti. Brzopotezno izjednačenje djelo je Eraka, uspješnog sa igračem više.

Nakon isključenja Ćalića Peroš je pogodio stativu umjesto mreže, a
Čagalj je na drugoj strani donio novu prednost Mornaru 3:4 na
poluvremenu.

Odmah na početku treće dionice Primorje je propustilo priliku za izjednačenje u situaciji kada su imali igrača više. Splitski kapetan Ćalić svoju je priliku iskoristio i odveo Splićane na plus dva, 3:5 u 19. minuti. Dvije minute kasnije još jedan vrijedan gol Duje Peroša za 4:5.

tribinama riječkog bazena.

Prvi napad dobilo je Primorje, ali i nespretno izgubilo loptu.

Nemajući riješenja, Živković puca iz daljine, ali na sreću po domaće lopta odsjeda na Čubranićevoj vratnici.

Priliku za novo vodstvo propuštaju riječki vaterpolisti, ne koristeći
Ćalićevo isključenje te rezultat ostaje 5:5 šest minuta prije kraja.

Čunko uspjeva sačuvati oteti loptu Buriću u novom napadu Mornara, ali
na drugoj strani Ford pokušava matirati Šparadu “žabicom” no lopta
odlazi pored gola.

Marino Čagalj koristi priliku u brojčanoj premoći nakon isključenja Australca Forda i dovodi Mornar u novo vodstvo 5:6.

Novi time-out Hinića nakon isključenja Buhe, ovaj puta nije donio pogodak jer se ispriječio odličan splitski vratar Šparada.

No, nakon neuspješnog napada gostiju, Maroš Tkač je taj koji iz
daljine probija Šparadu i vraća Primorje u egal 6:6, tri minute prije
kraja.

Uspjeli su se obraniti Primorjaši od dva napada Mornara, a zatim Ford uspjeva donijeti toliko željeno vodstvo 7:6.

Preostala je još minuta, Ford zarađuje svoje drugo isključenje u borbi sa Duževićem, a Splićani zovu time-out. Riječani se uspjevaju obraniti, Ford se vraća u igru, ali Rakovac ponovno radi prekršaj i Mornar ostaje sa igračem više.

Čubranić je uspio jedan pokušaj obraniti, ali Burićev 12 sekundi prije kraja nije zaustavio i dvoboj je završio 7:7.