vaterpolo lopta

Prvu četvrtinu Primorjaši su dobro otvorili i poveli pogocima Vrlića i Tkača – 0:2.

Ubrzo smanjuje Begović, a nakon Vrlićeva prekršaja Vlahović realizira peterac za 2:2. Štrkaljev šut, brani Čubranić, no lopta odlazi ponovno u ruke domaćina. Štrkalj ostaje sam na stativi i zabija za prvo vodstvo domaćih 3:2. Augusti radi isključenje, lopta se zaustavlja ispred gola Čubranića, no Kreković je spretniji te četvrtina završava 4:2.

Iako su riječki vaterpolisti osvojili loptu na startu druge četvrtine, gol su postigli domaći, Pelicarić je svladao Čubranića za 5:2. Brubnjak zabija za 5:3. Dobrim ubacivanjem na dva metra, Blažić radi peterac, a uspješan je Pelicarić za 6:3.

U sljedećem napadu Vrlić zabija za 6:4. Ponovno s pet metara Koprčina pogađa gol Primorja za 7:4. U idućem napadu Pelicarić pogađa za 8:4. Tranzicija napada domaćih nakon neizvedenog time-outa rezultira kontrom i golom Koprčine za 9:4.

Tkač zabija za 9:5. Jedan na jedan kontru ne uspjeva zabiti Augusti. Erak radi isključenje na Tkaču koji zabija igrača više za 9:6. U trećoj četvrtini Tkač zabija četvrti gol na utakmici za 9:7. Pogodak Šibenčani i dalje ne postižu, a na drugoj strani, Marić pogađa prečku.

Na drugoj strani Brubnjak ostaje sam na stativi i postiže gol za 9:8. No to je bilo sve od riječkih vaterpolista jer nakon što je Solaris povećao prednost na 10:8, rezultat s kojim se otišlo u posljednju četvrtinu, Šibenčani su dominirali. Solaris je zabio pet pogodaka, Primorjaši tek jedan za konačnih 15:9.