Stadion Krimeja, Orijent 1919

Ne umanjuje slabo izdanje domaćina vrijednost pobjede koja je mogla biti rezultatski izraženija da su napadači Međimurja bili prisebniji u završnici i da vratar Berković nije bio jedan od najboljih igrača domaćina unatoč dvama primljenim porazima.

Točnije, jedino su Berković i Tadejević bili na razini druge momčadi druge igre!

Momčad Orijenta 1919 prvi put je ove sezone podbacila u svim bazičnim elementima koji rade razliku u nogometu: gosti su bili brži, agresivniji, kompaktniji… Da nešto nije u redu s reakcijama domaćih igrača naslutio je vodeći pogodak.

Stoper Hranilović ne da nije skočio nakon ubačaja iz kuta, nego se i malo sagnuo, kada je iz blizine glavom skrenuo loptu ispred Berkovića – 0:1. Takvi pogoci nisu posljedica forsiranih pogrešaka nego pogrešnog pristupa!

U 26. minuti Ivančić je u zadnjoj trećini pobjegao Mulcu, otrčao do Berkovića i zatresao mrežu – 0:2. Pogreška se nije dogodila slučajno, u 11. minuti Ivančić je na isti način iskoristio zakašnjelu reakciju Mulca, također istrčao ispred Berkovića i promašio prazna vrata. Propustili su gosti realizirati još jednu priliku do odmora.

U 44. minuti Hranilović je presjekao dodavanje, stoper gostiju dotrčao je do zadnje linije domaćina, pravodobno ulijevo odigrao Ivančiću kojemu je Berković uspio uklizati u udarac.

Stajalo je Međimurje bolje na terenu, uspjeli su gosti još nekoliko puta organizirano ući u završnicu, nedostajao je zadnji pas. Orijent 1919 je tijekom cijele utakmice stvorio dvije izgledne prilike kojima je mogao vratiti utakmici tenzije.

U 20. minuti Monjac je odigrao ulijevo Črnku, koji je ušao u kazneni prostor i poslao loptu pokraj vratnice. U 73. minuti Gerc se uspio osloboditi pratnje na lijevoj strani kaznenog prostora, vratar Koprić u jedinoj ozbiljnoj intervenciji pokazao je kvalitetu.

Možda bi jedan pogodak vratio kompaktnost i čvrstoću domaćoj momčadi iako je dojam da su i promašaji bili posljedica neodlučnog pristupa. U drugom dijelu Međimurje je igralo na isti način kao do odmora, stvorili su gosti još nekoliko prilika, najbolje nisu iskoristili Brcković (70) i Neven Hlišć (90).

Prvom je Berković obranio udarac u situaciji jedan na jedan, drugi je s 40 metara pokušao pogoditi prazna vrata nakon što je Berković istrčao. Dobro je na kraju Orijent 1919 rezultatski prošao, gosti su mogli još teže kazniti slab dan domaćina.