Kao što je na „pressici“ prije puta i najavio Ivan Asić vrata Bankara čuvao je Radić koji je ukrotio već prvi napad Grka. U drugoj minuti Riječane je u vodstvo doveo Šetka koji je osim sjajnih asistencija (opet ih je bilo četiri) pokazao i realizatorske sposobnosti. Grci u uvodnim minutama nisu pronalazili rješenja za kvalitetni obrambeni blok Primorjaša, sve dok ga nije probio Hrvoje Koljanin za 1:1. Grci ne samo da su poravnali, nego su preko Blanisa i stigli do vodstva od 2:1. Ipak na prvi se odmor otišlo bez prednosti nakon pogotka Ivana Krapića za 2:2.

Paškvalin je početkom druge četvrtine izborio igrača više, ali Denes Varga ne koristi brojčanu prednost u bazenu. Njegov pokušaj kroti grčka „jedinica”. Ali zato se mreža trese na suprotnoj strani; Blanis svojim drugim pogotkom u dotadašnjem dijelu susreta dovodi svoju momčad u prednost 3:2. Međutim, Olympiacos je kratko vrijeme bio u „plusu“. Najprije je Paškvalin zabio za 3:3, a potom su uslijedile dvije bombe kapetana Samira Barača. Oba pogotka Barač je zabio iz “druge općine” – 5:3. Ovoga puta Grci se nisu predavali i pogocima Shizasa i Mazisa dolaze do poravnanja rezultata – 5:5 na polovini susreta.

U dvadesetoj sekundi nastavka Mađar u riječkim redovima “skida paučinu” s Deligiannisovog gola, a vratar Radić  fantastičnom reakcijom čuva minimalnu prednost Primorjaša, koja je u novoj napadačkoj akciji zahvaljujući Garciji narasla na +2 (7:5). Zaostatak Grka smanjuje Mazis, i to uspješnom realizacijom peterca. Radić je ovaj put bio nemoćan. Jednako kao i njegov kolega na suprotnoj strani kod novog udarca Garcije. Španjolac je upisao još jedan lijepi pogodak, a Baknari su po treći puta u utakmici došli do +2 (8:6). No, njihova se prednost malo istopila do isteka četvrtine (Kolomvos), iako su istekom te dionice imali dobru situaciju (igrač više) za podebljanje napadačke statistike.

U odlučujućih osam minuta ušlo se s 8:7 za Primorje EB, ali Grci su se vrlo brzo našli u još većem zaostatku. Na Garcijin pogodak (peterac) nadovezali su se oni De. Varge i Šetke pa su Riječani četiri minute prije posljednjeg zvuka sirene imali velikih +4 (11:7). Tu su nekako i nestale ambicije domaćina za eventualnim preokretom, iako je Olympiacos do kraja utakmice poentirao u dva navrata (Mazis i Blanis), a primorjaši jednom (Garcia).

Obzirom da je Budva na svome bazenu poražena od Vouliagmenija sa 9:8 Primorje je ostvarilo šest bodova prednosti pred pratiteljima a naredni europski dvoboj očekuje ih na Kantridi 14. prosinca od 20.15 sati kada im u goste dolazi Olympiacos.

PIREJ –  Utakmica 3. kola skupine A Vaterpolske lige prvaka: Olympiacos – Primorje EB 9:12 (2:2, 3:3, 2:3, 2:4). Bazen Olympiacosa. Gledatelja: 200. Suci: Szekely (Mađarska) i Krapivin (Ukrajina).

Olympiacos: Deligiannis (7 obrana), Delakas, Mazis 3 (1), Hatzikiriakakis, Fountoulis, Dervisis, Blanis 3, Koljanin 1, Mourikis, Kolomvos 1, Katrouzanakis, Schizas 1, Floros. Trener: Evangelos Vlachos.

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić  1, De. Varga 2, Franković, Muslim, Jelača, Buljubašić, Barač  2, Šetka 2, Garcia 4(1), Radić (9 obrana). Trener: Zoran Roje.

Peterci: Olympiacos 1/1, Primorje EB 1/1.Osobne pogreške: Olympiacos 7, Primorje EB 12.

Realizacija igrača više: Olympiacos 4/11, Primorje EB 2/6.