Liga prvaka

Švicarski sastav vodi Vladimir Petković, Hrvat iz BiH, sjajno je otvorio utakmicu i golovima Lulića (4), Bienvenua (13) i Hochstrassera (28) stigao do velikog vodstva. Tottenham je u prvom poluvremenu bio u potpunosti razbijen, izvan ritma i bez raspoloženih igrača. Nadu gostiju vratio je Bassong golom u 42. minuti nakon ubačaja iz kornera. U nastavku utakmice londonski klub je bio daleko bolji i osam minuta prije kraja susreta Pavljučenko je sjajnim pogotkom smanjio na 2:3. Začetnik akcije je bio Vedran Ćorluka koji je uposlio Robbiea Keanea, a ovaj produžio do ruskog napadača.

Od trojice hrvatski reprezentativaca u redovima Spursa, Vedran Ćorluka je igrao cijeli susret, Luka Modrić prvo poluvrijeme, a u nastavku utakmice umjesto njega je zaigrao Niko Kranjčar.

Dynamo i Ajax su u Kijevu odigrali bez pobjednika 1:1. Gosti su imali vodstvo i igrača više, no ukrajinski sastav je uspio izjednačiti. Crveni karton je dobio Garmaš u 56. minuti, a samo minutu kasnije Vertonghen je doveo goste u vodstvo. Dynamo je izjednačio u 66. minuti golom Guseva.

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević igrao je za kijevski sastav cijeli susret, a u 60. minuti je dobio žuti karton.

Zenit St Petersburg je pobijedio Auxerre 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Aleksander Keržakov u trećoj minuti. Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac nije nastupio za ruski sastav.

Rosenborg je slavio 2:1 protiv Kopenhagena, a Žilina je u Pragu pobijedila 2:0 protiv Sparte i praktički osigurala plasman u Ligu prvaka.

Rezultati prvih susreta završnog kruga kvalifikacija za nogometnu Ligu prvaka:

Zenit – Auxerre 1:0 (Keržakov 3)

Sparta Prag – Žilina 0:2 (Ceesay 51, Oravec 73)

Dynamo Kijev – Ajax 1:1 (Gusev 66 / Vertonghen 57)

Young Boys – Tottenham 3:2 (Lulić 4, Bienvenu 13, Hochstrasser 28 / Bassong 42, Pavljučenko 82)

Rosenborg – FC Kopenhagen 2:1 (Iverson 23, Henriksen 57 / Gronkjaer 84)