Košarka

Dva su elementa prelomila ovaj dvoboj. Tehnička pogreška Ivana Buve nešto više od tri minute prije kraja pri vodstvu Križevčana 84:85 i serija od sedam pogođenih slobodnih bacanja u nizu, koja je domaćinima 91 sekundu prije kraja omogućila da odu na 91:85 i riješe pitanje pobjednika.

Kvarneru 2010 pripale su prva i četvrta četvrtina, dok su gosti nešto kvalitetnije odigrali središnji dio susreta u kojem su imali i +8 (58:80). No, to im nije bilo dovoljno. Henrik Širko i Mateo Juričić kombinirano su ubacili 44 poena i nosili su učenike Aramisa Naglića prema vrijednoj pobjedi kojom su prekinuli niz od dva poraza i osvetili se Križevčanima za prvenstveni poraz.

Upravo je Širko sa dvije trice domaćinima donio prvu dvoznamenkastu prednost (24:14 u osmoj minuti). No već sredinom druge dionice, nakon šest uzastopnih poena Svobode, prednost je prvi puta otišla na stranu gostiju (32:34). Na poluvrijeme se ipak otišlo s neriješenim rezultatom (46:46).

Nastavak ogleda bolje otvaraju gosti i u 34. bježe na najvećih +8 (50:58). Njihova radost nije bila dugoga vijeka pa domaćin nakon serije 11:2 preuzima kontrolu nad igrom i rezultatom (61:60). Šest minuta prije kraja Kučan posprema tricu za novi riječki bijeg (82:75). Gosti su potom ponovo vratili vodstvo, sve do Buvine tehničke koja je odlučila tijek zbivanja i Riječanima produžila natjecateljsku godinu za barem još jedan ogled.

RIJEKA – Utakmica prvog kruga drugog dijela Kupa Krešimir Ćosić Kvarner 2010 – Križevci 95:89 (28:21, 18:25, 22:23, 27:20). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 350. Suci: Perlić (Velika Gorica), Paić (Zabok) i Hadžić (Pula).

Kvarner 2010: Češković, Lipovšćak, Kučan 9, Šimović 16 (2-4), Surina 7, Juričić 25 (8-8), Cinac 8 (1-2), Pehar 11 (1-8), Boban, Legović, Širko 19. Trener: Aramis Naglić.

Križevci: Mikulić 12 (1-3) , Zrnić, Ivandić, Gligora 19 (2-2), Sertić 7, Čusek, Žitko 22 (7-7), Buva 13 (3-7), Hrkač 2, Jurlina, Svoboda 14 (5-6). Trener: Tihomir Bujan.

Osobne pogreške:   Kvarner 2010 21,  Križevci 23.  Pet osobnih pogrešaka:   Zrnić (35′), Buva (37′), Širko (40′).  Tehnička pogreška:   Buva (37′).  Slobodna bacanja:   Kvarner 2010  12-22, Križevci 18-25. Trice:  Kvarner 2010 11-26 (Kučan, Širko i Juričić 3, Surina, i Cinac 1), Križevci 9-24 (Gligora i Žitko 3, Mikulić, Sertić i Svoboda 1). Skok:  Kvarner 2010 27 (10),  Križevci 20 (6).