ligaprvaka

Inter je poveo golom Dejana Stankovića već u 1. minuti susreta, na 1-1 je u 17. izjednačio Joel Matip. Novo vodstvo Interu donio je Diego Milito u 34. minuti, a na odmor se otišlo rezultatom 2-2 kojega je u 40. postavio Edu.

U drugom poluvremenu Inter je doživio pravu katastrofu primivši tri pogotka, te ostavši bez isključenog Cristoana Chivua. Golove za njemački sastav postigli su Raul u 53., Ranocchia autogolom u 57., te Edu svojim drugim pogotkom u 75. minuti.

Chivu je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 62. minuti.

Uzvratna utakmica igrat će se 13. travnja u Gelsenkirchenu.

Pobjednik ovog para u polufinalu će igrati protiv pobjednika susreta Chelsea – Manchester United.

INTER – SCHALKE 04 2-5 (2-2)

Strijelci: 1-0 Stanković (1), 1-1 Matip (17) 2-1 Milito (34), 2-2 Edu (40), 2-3 Raul (53), 2-4 Ranocchia (57-ag), 2-5 Edu (75).

Gledatelja: 80.000

Sudac: Atkinson (Engleska)

INTER: Julio Cesar – Maicon, Ranocchia, Chivu, Zanetti – Stanković (Kharja 24, Cordoba 63), Thiago Motta (Nagatomo, 76), Sneijder – Cambiasso – Eto’o, Milito

SCHALKE 04: Neuer – Uchida, Hoewedes, Matip, Sarpei – Farfan, Papadopoulos, Jurado (Draxler, 83), Baumjohann (Schmitz, 76) – Raul (Karimi, 87), Edu