Hrvatski nogometni kup

Dinamo je dvoboj u Karlovcu odradio gotovo rutinski i bez suviše stresa. Utakmica je bila gotova nakon pola sata i vodstva Dinama 2:0. Golove za “modre” postigli su Fatos Beqiraj (5) i Leandro Cufre (34).

Najveće iznenađenje osmine finala Kupa priredila je Istra koja je na Poljudu slavila protiv Hajduka 1:0. Pogodak odluke zabio je Emir Hadžić u 105. minuti utakmice. Hajduk je pružio možda i najlošiju predstavu ove sezone, a Puljani su do pobjede mogli i u regularnom dijelu utakmice. Gosti su predvođeni bivšim trenerom Hajduka Zoranom Vulićem odigrali hrabro i nisu previše respektirali suparnika.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Slaven Belupo koji je u Koprivnici slavio protiv Suhopolja 2:0, a strijelci su bili Baragarić (4) i Poredski (56).

Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Šibenik 2:1. Domaćin je poveo golovima Kvržića (24) i Smoje (77), a poraz Šibenika ublažio je Tokić (83).

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je Cibalija u Zaprešiću protiv Intera 3:0. Vinkovčani su posao obavili u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Kresinger (9, 43) i Prgomet (24).

Plasman među osam najboljih još u utorak su ostvarili Zagreb, Varaždin i Rijeka.

Ždrijeb parova i domaćinstava prvih utakmica četvrtfinala Kupa održat će se u četvrtak u 12 sati u Kući nogometa.