Hrvatski nogometni kup

Na samom početku drugog poluvremena, Puljani su preko Pauletića smanjili zaostatak i krenuli u pohod na izjednačenje. U jeku dominacije domaćina, gosti su preko Koledića ponovo prednost vratili na dva gola razlike i napravili veliki korak prema polufinalu.

Pogotkom za konačnih 2:3 u samoj završnici utakmice Alimi je Puljanima vratio nadu da pokušaju u uzvratu za 14 dana dostići zaostatak

Zagreb i Slaven Belupo na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali su neodlučeno 1:1 što je na kraju i realan rezultat prikazanoj igri iako su obje momčadi mogle doći do prednosti. Zagreb je bio bolji u prvom dijelu utakmice kada su stvorili nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka, ali nisu uspjevali svladati vratara Nurkovića.

Zato su gosti bili učinkoviti: Poljak je ubacio iz kornera loptu u peterac, a izostanak reakcije obrane Zagreba kaznio je Milardović i glavom iz blizine poentirao.

Veći dio drugog poluvremena igrači Slaven Belupa bez poteškoća su pokušaje domaćih igrača zaustavljali daleko od svog kaznenog prostora i opasno prijetili iz polukontri. U dvije takve situacije Vojnović i Bagarić izašli su sami pred vratara Višića koji je oba puta bio uspješniji.

Kada se činilo da će utakmica završiti s prednošću Slaven Belupa, Abdurahimi je pobjegao svojim čuvarima po boku, ušao u kazneni prostor i na drugoj stativi pronašao usamljenog Šovšića koji glavom posprema loptu u suprotni kut, poravnava rezultat i ostavlja neizvjesnost pobjednika za uzvratni susret u Koprivnici (23.11.).

Varaždin i Rijeka svoj prvi susret odigrali su u utorak: momčad Varaždina početno vodstvo Rijeke (strijelac Štrok) preokrenula je već u prvom poluvremenu u vodstvo od 2:1 (strijelci Brezovec iz kaznenog udarca i Punčec). Do kraja susreta nije bilo rezultatske promjene pa će momčad Varaždina zasigurno biti na velikim iskušenjima u uzvratu u pokušaju da sačuva minimalnu prednost.

Dinamo i Osijek prvu utakmicu četvrtfinala odigrati će u utorak 23. studenog, a uzvrat u četvrtak 09. prosinca kako bi se momčad Dinama mogla što bolje pripremiti i zadržati formu po završetku prvenstva do 15. prosinca kada će igrati vjerojatno odlučujuću utakmicu protiv PAOK-a za plasman među prve dvije momčadi u skupini Europske lige.

Izvor: 1.HNL