NK Hajduk

Hajduk je u prvom poluvremenu imao četiri, pet sjajnih prilika međutim niti jednu nije realizirao. U drugom dijelu utakmice AEK je stigao do pobjede golovima Scoccoa (51-11m), Manolasa (62) i Blanca (83). Poraz Hajduka ublažio je Buljat u 89. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Zenit je u St Peterburgu pobijedio Anderlecht 3:1 ubilježivši i petu pobjedu. Golove za Zenit zabili su Ionov (11), Buharov (65) i Huszti (89), dok je strijelac za goste bio Kanu (87)

Nakon pet kola vodi Zenit s maksimalnih 15 bodova, AEK ima sedam, Anderlecht četiri, a Hajduk je ostao na tri boda.

U posljednjem, šestom kolu Hajduk će 16. prosinca gostovati kod Anderlechta, dok se u Ateni sastaju AEK i Zenit.

HAJDUK – AEK 1:3

SPLIT. Stadion Poljud – 10.000 gledatelja; Sudac: Mike Dean (Engleska)
Strijelac: 0:1 Scocco (51-11m), 0:2 Manolas (62), 0:3 Blanco (83), 1:3 Buljat (89)
Žuti kartoni: Maloča, Buljat, Ljubičić, Jozinović, Ibričić / Gentzoglou
Crveni kartoni: –

HAJDUK: Radošević – Oremuš, J. Buljat, Maloča, Jozinović – Ljubičić (od 54. Andrić), Strinić, Tomasov (od 54. Čop), Ibričić, Sharbini – Vukušić

AEK: Saja – Karabelas, Manolas, Dellas, Jahić – Gentzoglou, Diop, Makos – Burns (od 70. Lagos), Liberopoulos (od 80. Blanco), Scocco (od 77. Leonardo)

Kao što je i najavio Goran Vučević, Hajduk je krenuo u utakmicu hrabro, otvoreno i napadački. U redovima splitskog kluba bili su svjesni kako ih samo pobjeda ostavlja u igri za “europsko proljeće” i nisu ništa željeli taktizirati. Splićani su u prvom poluvremenu odigrali možda i najboljih 45 europskih minuta ove sezone. Hajduk je već u prvom dijelu mogao riješiti sve dvojbe oko pitanja pobjednika, no nažalost, niti jednu od pet izglednih prilika nije iskoristio.

Krenulo je silovito i već u trećoj minuti Anas Sharbini je nakon brze kontre uzdrmao vratnicu. U 15. minuti opasno je zaprijetio i Tomasov, a četiri minute kasnije je Vukušić u sjajnoj prilici loše reagirao. U 21. minuti Tomasov je zakasnio na Sharbinijevu asistenciju, a u završnici prvog dijela Ljubičić je iz izgledne situacije promašio vrata. Jedinu pravu priliku Grci su imali u 45. minuti kada je Burns probio stranu, te povratnom loptom uposlio Gkentsogloua koji je promašio praktički prazan gol.

Na početku drugog poluvremena očekivao se nastavak Hajdukove dominacije, no AEK je u 51. minuti došao do vodstva. Maloča je neopreznim startom u kaznenom prostoru oborio Scoccoa koji je sigurno realizirao jedanaesterac. Vučević je odmah obavio dvije izmjene i uveo ‘svježu krv’ Andrića i Čopa, no umjesto izjednačenja stigo je novi šok. AEK je u 62. minuti poveo 2:0, a strijelac je bio Manolas nakon ubačaja iz kornera. Prvu pravu priliku u nastavku Hajduk je imao u 63. minuti no Vukušić je još jednom loše reagirao na ubačaj Sharbinija. Sve dvojbe riješio je Blanco sedam minuta prije kraja utakmice postigavši i treći gol za grčku momčad. U samoj završnici utakmice Hajduk je preko Buljat ublažio poraz.