DINAMO

Igrači hrvatskog prvaka odlično su započeli susret i u 7. minuti došli su do prve stopostotne prilike. Tomečak je u kaznenom prostoru izborio već izgubljenu loptu, dodao je do Rukavine, koji je petom odlično poslužio Badelja, ali je njegov udarac sa desetak metara blokirao branič gostujuće momčadi.

Dvije minute kasnije Sammir dugom loptom dobro upošljava Rukavinu koji iz teške pozicije prebacuje gol.

No, u 18. minuti Dinamo je poveo iz kontranapada, kojeg je poveo Sammir, najbolji Dinamov igrač ove sezone. Brazilac je odlično uposlio Rukavinu, a napadač “modrih” je hladnokrvno pospremio loptu u mrežu sa desetak metara iskosa.

Zagrebački klub imao je još jednu dobru priliku u 32. minuti, ovaj puta preko Moralesa, koji je si je driblingom u kaznenom prostoru izborio prostor za udarac, ali je vratar Diego Lopez uspio obraniti.

Villarreal je samo dva puta zaprijetio i to udarcima iz daljine, u 30. minuti Montero je sa 20-tak metara pucao silovito, ali pored vratiju, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Senna je sa 30 metara uputio odličan udarac, ali Kelava je sačuvao mrežu.

Bilo je to odlično prvo poluvrijeme “modrih”, protiv momčadi koja je posljednjih deset godina su pri vrhu španjolskog nogometa, te koja je prije četri godine igrala polufinale Lige prvaka.

Dinamo grbNa početku drugog poluvremena Villarreal je “stjerao” Dinamo pred svoj kazneni prostor, u tom razdoblju valja zabilježiti tek udarac Canija sa vrha 16-erca u 52. minuti, koji je završio pored gola.

No, u 54. minuti ponovno odličan kontranapad u režiji Sammira i Rukavine, koji je sa desnog boka ubacio oštro loptu u peterac, a ispred Sammira loptu je izbacio u korner protivnički stoper.

Do kraja susreta Villarreal je imao još samo dvije prilike, prvo u 59. minuti Montero sa desetak metara iskosa puca ravno u vratara Kelavu, a u 70. minuti Altidore je u 16-ercu Dinama prevario Bišćana, ali se je Chago uspio vratiti na vrijeme i izbaciti loptu u korner.

U 72. minuti Tomečak je odlično odigrao za Sammira koji je bio sam na lijevoj strani kaznenog prostora, a njegov udarac sa gol-crte je izbacio Gonzalo. Dvije minute kasnije defenzivni veznjak Villarreala Senna zaradio je drugi žuti karton, oodnosno isključenje.

Dinamo je ponovno bio u odličnoj prilici u 76. minuti kada je Sammir poslužio Badelja na vrhu 16-erca, koji je bio u odličnoj poziciji za udarac. No, umjesto da puca po golu Badelj bespotrebno pokušao odigrati petom i predao je loptu protivniku.

U 80. minuti niz opasnih kontri Dinama u drugom poluvremenu napokon su naplaćene pogotkom. Cufre je na svojoj polovici terena oduzeo loptu, istrčao 40-tak metara i odlično dao za Sammira, koji je zabio za konačnih 2-0.

U drugom susretu iz ove skupine Club Brugge i PAOK su odigrali bez pobjednika, 1:1.

U drugom kolu Dinamo gostuje u Solunu protiv PAOK-a, a susret je na rasporedu 30. rujna. U drugom dvoboju Villarreal će ugostiti Club Brugge.

Dinamo – Villarreal 2:0

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre, Ademi, Badelj, Tomečak, Sammir (Bećiraj, 87), Morales (Chago, 56), Rukavina (Ibanez, 72).

VILLARREAL: Diego Lopez, Capdevila, Musacchio, Gonzalo, Perez, Montero, Soriano (Borja Valero, 46), Senna, Cani (Cazorla, 63), Ruben (Rossi, 46), Altidore.

STRIJELCI: 1-0 Rukavina (18), 2-0 Sammir (80).
CRVENI KARTONI: Senna (74).
SUDAC: Pavel Kralovec (Češka)
STADION: Maksimir
GLEDATELJA: 20.000