Nogomet

Lakić je svoju momčad doveo u vodstvo od 1-0 već u 1. minuti, da bi u 52. minuti pogodio za konačnih 2-1 i to na dodavanje drugog našeg igrača u redovima “crvenih vragova” Ive Iličevića. Strijelac jedinog gola za Werder bio je Hunt (34-11m).

Lakić je odigrao čitavu utakmicu za Kaiserslautern, dok je Iličević igrao do 82. minute. Lakić je jesenski dio sezone u Bundesligi završio sa 11 postignutih pogodaka.

Ovom pobjedom Kaiserslautern je stigao na 12. mjesto sa 21 bodom, Werder je 14. sa 19.

Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu za Schalke 04 u 3-0 (1-0) pobjedi protiv Koelna, te je asistirao Raulu za prvi pogodak u 30. Minuti. Raul je bio strijelac i preostala dva gola u 50. i 87. minuti. S nova tri boda Schalke se uspeo na 10. mjesto sa 22 boda.

Mario Mandžukić je igrao čitavu utakmicu za Wolfsburg koji je na svom terenu protiv Hoffenheima odigrao 2-2 (0-2), te je asistirao Džeki za izjednačujući gol u sudačkoj nadoknadi. Josip Šimunić se nakon dva mjeseca stanke zbog ozljede vratio u sastav Hoffenheima za koji je igrao od 79. minute.

Vodeći sastav lige, Borussia Dortmund izgubila je na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu sa 0-1 (0-0) što joj je drugi moraz u sezoni, a prvoga je doživjela još u prvom kolu. Jedini strijelac na utakmici bio je Gekas (87).

Na ljestvici Borussia vodi sa 43 boda ispred Bayera iz Leverkusena koji ima 32 i utakmicu manje.

REZULTATI 17. KOLA:
Schalke 04 – Koeln 3-0 (Raul 30, 50, 87)
Werder – Kaiserslautern 1-2 (Hunt 34-11m / LAKIĆ 1, 52)
Wolfsburg – Hoffenheim 2-2 (Diego 75, Džeko 90+1 / Luiz Gustavo 34, Sigurdsson 40)
Eintracht – Borussia D. 1-0 (Gekas 87)
Nuernberg – Hannover 96 3-1 (Cherundolo 28-ag, Wolf 31, Schieber 82 / Pinto 75-11m)