FC Barcelona

U prvoj utakmici u Madridu bilo je 2:0 za Barcelonu, koja 28. svibnja u finalu na Wembleyu čeka boljega iz dvoboja Manchester United – Schalke (2:0).

Bila je to, izuzev prvih 25 minuta, puno bolja utakmica od sraza s Bernabeua, a Real je napokon zaigrao s više od jednog napadača, no nisu uspjeli doći do čuda protiv sjajnog Messija i ostalih igrača Barce.

Barca je povela u 54. minuti pogotkom Pedra nakon preciznog dodavanja Inieste, da bi u 64. minuti izjednačio Marcelo nakon akcije Di Marije. Real je igrao bez kažnjenih Sergia Ramosa i Pepea, ali i trenera Josea Mourinha koji se nije ni pojavio na stadionu, već je utakmicu gledao u hotelu. U 90. minuti u igru je po prvi puta nakon operacije tumora jetre ušao i branič Barcelone Eric Abidal.

Ovo je bio i prvi od pet ovosezonskih “El Classica” u kojem Realu nije isključen igrač.

FC Barcelona: Victor Valdes – Dani Alves, Mascherano, Piqué, Puyol (Abidal, 90+1) – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro (Afellay, 90+3), Messi, Villa (Keita, 74)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Albiol, Ricardo Carvalho, Marcelo – Di Maria, L. Diarra, Kaka (Özil, 60), Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo – Higuain (Adebayor, 55)