FC Barcelona

Barca je povela već u 4. minuti golom Davida Ville, a Athletic Bilbao je došao do poravnanja iz spornog 11-erca, kojeg je u 50. minuti iskoristio Andoni Iraola. Osam minuta kasnije Messi je odličnim driblinzima izbacio iz igre cijelu obranu gostiju, oboren je u kaznenom prostoru, ali sudac je samo pokazao da se nastavi igra. Ipak, u 78. minuti Lionel Messi zabija za pobjedu Barce. Messiju je to 25. gol u prvenstvu, a slijedi ga napadač Real Madrida Cristiano Ronaldo sa 24 pogotka.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u zimskom prijelaznom roku iz Schalkea prešao u Sevillu, upisao je svoj prvi gol u španjolskom prvenstvu. Rakitić je u 21. minuti sa ruba 16-erca zabio za pobjedu Seville protiv Herculesa 1-0.

Rakitić je pružio odličnu partiju, a iz igre je izašao u 80. minuti. U momčadi Seville se u vrlo kratkom vremenu nametnuo kao glavni igrač veznog reda i može se reći da je povukao odličan potez kada je prešao u klub koji je već godinama u gornjem domu španjolskog prvenstva.

Villarreal je kod kuće protiv posljednjeplasirane Malage odigrao samo 1-1. Villarreal je poveo golom Marca Rubena u 35. minuti, a bod Malagi donio je Sebastian Fernandez u 82. minuti. No, Villarreal je i dalje u odličnoj poziciji kad je pitanju borba za Ligu prvaka jer ima osam bodova više od petoplasiranog Athletic Bilbaoa.

U ponedjeljak je na rasporedu susret Real Sociedada i Mallorce.