Orijent momčad

Orijent 1919 je napunio mrežu Novigrada: Utakmica je bila otvorena od početka, Novigrad je ofenzivnijom igrom pokušao iznenaditi, tako da se u jednom razdoblju igralo kontra na kontru. Prihvatili smo njihovu igru, brzali smo u nekim rješenjima.

Čini se da je ispalo dobro što smo primili gol, jer smo nakon toga počeli igrati kvalitetnije.

Brzo smo preokrenuli rezultat, imali smo nekoliko šansi za treći gol u prvom poluvremenu. Nakon što je Weitzer dao treći gol u drugom poluvremenu potpuno smo preuzeli inicijativu, Novigrad više nije imao šansi. Zabili smo šest golova, imali smo još šansi, publika je mogla uživati u nogometu. Pokušavamo igrati što bolje, što nam uspjeva iako imamo još prostora za napredak što je normalno.

Raduje što smo u uzlaznoj putanji, kaže trener Fausto Budicin.

Dubrava je pobijedila?

– To je očekivano. Nema veze, mi moramo gledati kako da nastavimo pozitivan niz, zaključuje Budicin.

ORIJENT 1919 – NOVIGRAD 6:2
Igralište Krimeja. Gledatelja: 400
Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad)

Strijelci:
0:1 Pamić (23), 1:1 Iličić (24), 2:1 Monjac (29), 3:1 Weitzer (53), 4:1
Weitzer (58), 5:1 Monjac (67), 6:1 Iličić (78), 6:2 De Silva (90+2)

Žuti kartoni: Weitzer, Andrić, Herman (Orijent 1919), Dukađin, Ofosu (Novigrad)

ORIJENT
1919:
Herman, Jergović, Andrić, Fatić (68 Žeželj), Iličić, Fumić (61
Gerc), Weitzer, Travaglia, Monjac, Tadejević (71 Hasičić), Mohorovičić

NOVIGRAD:
Nicoletti, Pamić, Dukađin, Simonović, Bijelić, Mofardin, De Silva,
Topić (81 Prodan), Najhart (76 Bučić), Bernobić, Ilinčić (67 Ofosu)

Ostali rezultati: Jadran-Poreč – Špansko 2:1, Zagorec – Dugo Selo 2:3, Ponikve – Trnje 2:0, Zagreb – Jarun 3:2, Maksimir – Dubrava Tim Kabel 0:3, Vrbovec – Vinogradar 0:1