Košarka

Početak utakmice u znaku je loših obrana i obje su ekipe lagano poentirale. Gosti na krilima Agofanova – koji za pet minuta postiže osam pogodaka – brzo dolaze do ukupno 10 koševa. S druge strane, Barnjak i Krstanović s tricama te Ušić s dva poena, drže egal s gostima. Iako Škrljevo u 7. minuti ima plus sedam (19:12), na odmor se odlazi s rezultatom 26:26.

Nastavak je ponudio dvije vezane trice Siniše Štembergera koji se vratio u ekipu nakon nesporazuma sa suigračima. Tijekom druge četvrtine nijedna ekipa nije se uspjela odvojiti na više od četiri razlike. Kod ZTE koševima dominira Ware koji je postigao osam koševa, dok se kod Škrljeva raspucao Štemberger s 11 koševa i tri trice. Poluvrijeme je pripalo Mađarima i Zalakeramia ZTE na veliki odmor odlazi s minimalnom prednosti od 45:46.

Treća četvrtina pripla je Škrljevu koje se u 25. minuti odvaja na plus četiri (57:53), nakon što je Brian Williams iskoristio oba slobodna bacanja. Minutu kasnije imali su domaćini i plus sedam (62:55), a na mali odmor se otišlo uz vodstvo domaćina 67:61.

Posljednjih deset minuta izvrsnom je igrom otvorio Williams koji je došao na 11 koševa. Bila je to najveća prednost Škrljeva od plus osam (71:63). Utakmica se prelomila u u 35′ nakon što su trice zabili Yacoubou i Barnjak te su odveli Škrljevo na 79:65. Gosti se ne predaju, pa na 51 sekundu prije kraja utakmice dolaze na minus šest (81:75), ali najbolji igrač utakmice Brian Williams poentira za konačnih 83:75.

Kod Škrljeva su najučinkovitiji bili Amerikanci Williams i Yacoubou s po 15 koševa, dok je kod gostiju najučinkovitiji bio također američki igrač Dustin Ware s 12 koševa. Valja naglasiti da su na utakmicu došli i navijači iz Mađarske, njih dvadesetak, koji su zdušno bodrili svoje igrače.

Izvor: Radio Rijeka