U Centru tehničke kulture Rijeka uručena su priznanja i nagrade polaznicima radionica za darovite učenike – korisnicima projekta „Budi++“, za osvojena mjesta na državnim i europskim natjecanjima u 2019. godini.

Nagrade darovitim učenicima uručili su zamjenik gradonačelnika Rijeke Marko Filipović te zamjenik župana Primorsko-goranske županije Petar Mamula.

Nagrade i pohvalnice na državnom natjecanju iz informatike su dobili:

• Jakova Tomasić (4. srednje) koji je osvojio prvo mjesto za svoju aplikaciju Learn aChord, android aplikacija koja je primarno namijenjena glazbenicima te učenicima glazbenih škola. Na zabavan i interaktivan način korisnik može vježbati slušno prepoznavanje intervala, akorda i tonova te trenirati glazbeni sluh. Osim prvog mjesta, osvojio i treće mjesto u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole.
  • Antonio Erdeljac (3. razred SŠ) osvojio je drugo mjesto za aplikaciju CityCoin – platforma za stvaranje pametnog grada. Uzorom na funkcije kartice pametnih gradova poput Rijeka City Card kojom se omogućuju plaćanje autobusnih linija, parkinga i
    manjeg shoppinga dolazimo do više razine razvoja pametnih gradova. CityCoin
    omogućuje jednostavnu integraciju jednog grada u sustav pametnih gradova kroz
    web i mobilnu aplikaciju.
  • Simeon Stefanović (1. razred SŠ) osvojio je četvrto mjesto u kategoriji Logo na Državnom natjecanju i  6. mjesto u kategoriji Primjena algoritama za 8. razred te treće mjesto u Hrvatskoj logo ligi.
  • Marin Kupanovac (7. razred OŠ)  osvojio je drugo mjesto u kategoriji Logo za 6. razred na Državnom natjecanju i treće mjesto u Hrvatskoj logo ligi.
  • Jakov Celin (8. razred OŠ) je osvojio drugo mjesto u kategoriji Logo za 7. razred na Državnom natjecanju

Europsko natjecanje u naprednoj edukacijskoj robotici MakeX European Open 2019.

• Erik Mikšič (8.razred) i Ivan Gabriel Šemper (8.razred) osvojili su četvrto mjesto na europskom natjecanju u naprednoj, edukacijskoj, robotici MakeX European Open 2019.

Polaznici svake godine postižu odlične rezultate na brojnim natjecanjima – od Hrvatskog otvorenog natjecanja u informatici, LOGO lige, Croatian Makers Lige sve do državnog natjecanja iz informatike. Osim što se natječu i postižu sjajne rezultate oni se kroz volonterske aktivnosti u Code klubu bave vršnjačkim učenjem te promicanjem važnosti tehničkih znanja i vještina u današnjem društvu. U projekt je na godišnjoj razini uključeno preko 400 djece i mladih.

U Centru tehničke kulture Rijeka stvorili smo poticajnu okolinu za jačanje digitalne pismenosti i uključenosti svih naših građanki i građana – direktorica CTK-a Rijeka Olivera Stanić

„U Centru tehničke kulture Rijeka stvorili smo poticajnu okolinu za jačanje digitalne pismenosti i uključenosti svih naših građanki i građana, a našim programima kroz cijelu
godinu pokrivamo sve skupine. Nedavno je osamdesete i pet umirovljenika u Gradu Rijeci dobilo svoje diplome, dok će danas daroviti učenici i polaznici projekta „Budi++“ naprednih radionica programiranja dobiti zaslužene pohvalnice i nagrade CTK-a Rijeka kao znak pažnje za rezultate koje su osvojili na državnim i europskim natjecanjima. Kroz godine Centar kroz mentorstvo djeci pruža podršku i poticaj za daljnji razvoj“, istaknula je direktorica CTK-a Rijeka Olivera Stanić.

Odlični na brojnim natjecanjima

Polaznici Centra redovito postižu odlične rezultate na brojnim natjecanjima – od Hrvatskog otvorenog natjecanja u informatici, LOGO lige, Croatian Makers Lige sve do državnog natjecanja iz informatike. Osim što se natječu i postižu odlične rezultate, kroz volonterske aktivnosti u Code klubu bave se vršnjačkim učenjem te promicanjem važnosti tehničkih znanja i vještina u današnjem društvu. U projekt je na godišnjoj razini uključeno 400 djece i mladih.

Centar tehničke kulture Rijeka je neprofitna nevladina organizacija koja već 26 godina djeluje na poticanju i promicanju tehničke kulture, informatike i kulture općenito kroz organizirane sadržaje u cilju poticanja interesa djece, mladih, djelatnika i ostalog građanstva na području znanstvene, tehničke i informatičke kulture. Godišnje se u prosjeku 15 projekata financiranih iz različitih izvora u koje se kroz programe neformalnog obrazovanja uključuje 2.500 polaznika.