Nakon nesretnog poraza u polufinalu od Struma u ruletu jedanaesteraca, Rijeka je uspjela zadržati potrebnu razinu igre i zasluženo stigla do nove pobjede.

Na početku utakmice Osijek je imao dvije izgledne situacije pred golom Rijeke, ali vratar Mišković otklonio je oba dvije opasnosti.

Dva opasna pokušaja Osijeka bili su udarci s poludistance, Rijeka je prvi put prijetila u 16. minuti, udarac Marata Žlibanovića otišao je pored gola.

Rijeka je povela u 20. minuti. Nakon jedne neopreznosti obrane Osijeka, Korač je odnio loptu ispred istrčalog vratara Hlapčića. Branič Osijeka uspjeli su na kratko blokirati pokušaj nogometaša Rijeke, ali Korač je na kraju pospremio loptu u mrežu – 1:0.

Drugi gol stigao je točno deset minuta kasnije. Jednu dugu loptu, Šćira je smirio, a Tešović, uz pomoć bloka, pospremio u mrežu – 2:0.

Već u 31. minuti Rijeka je bila blizu trećeg gola, ali udarac Šćire iz odlične pozicije išao je ravno u vratara Osijeka.

Iako je Rijeka vodila 2:0, Osijek nije bio u podređenom položaju. U 34. minuti Damjanović je imao odličnu priliku u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao preko grede.

Osijek je u nastavak utakmice krenuo s dodatnom motivacijom, iako je prva prilika pripala Rijeci. U 58. minuti Pučić je ubacio iz kuta, Rajan Žlibanović pucao je glavom pored gola.

Gosti su do kraja utakmice sve više pritiskali, bilo je tu puno ubačaja, te udaraca koji su završavali u riječkom bloku. Pritisak Osijeka je rastao kako su minute prolazile, gosti su se sve više otvarali u nadi da će jednim pogotkom zakomplicirati utakmicu.

U 70. minuti udarac Beširevića obranio je Mišković. Dvije minute kasnije Pučić je izbacio Šćiru u kontru, ali njegov udarac otišao je preko gola.

Osijek je tada još dodatno pritisnuo, riječka obrana uspješno je otklonila sve opasnosti i na kraju Rijeka je zasluženo osvojila treće mjesto.