Odbojka

ISTRES OUEST PROVENCE: Dupont, Dje, Bousquet (L), Vasin, Zdovc, Bašić, Bartula, Desaint, Mikyskova, Truchetet, Oulmou.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Savić, Ćutuk, Magdić, Fabris, Kovačić, Brčić.
Odbojkašice Rijeke nisu uspjele prirediti iznenađenje i poražene su u francuskom Istresu od istoimenog domaćina sa 3:1. Taj osvojeni set logično predstavljao je najbolje razdoblje u igri Riječanki koje su ipak dosta slabije od francuskog sastava. U uzvratu za tjedan dana šanse za prolaz u osminu finala svode se na znanstvenu fantastiku. Sat i 31 minuta bilo je potrebno domaćem sastavu da stigne do slavlja.

Domaće igračice puno su bolje ušle u utakmicu i povele sa 7:2, hrvatske prvakinje sa tri su vezana poena smanjile na prihvatljivih 7:5, no na prvi tehnički time out odlazi se sa 8:5 za domaće. Do 13:12 igralo se poen za poen a onda Francuskinje rade seriju od četiri poena. Igor Lovrinov prisiljen je na prvi time out kod 17:12, no učinak je bio vrlo kratkotrajan, svega dva poena Riječanki. Na drugu minutu predaha riječki je strateg bio primoran pri rezultatu 20:14. Izvadio je Mateu Magdić i u igru poslao Katarinu Pilepić no nije bilo pomoći i prvi je set otišao na stranu domaćih sa 25:17.

Drugi set protekao je u potpunoj dominaciji Rijeke jer je nakon početnih 2:1 za domaće baš sve bilo na strani gošći. Na prvom tehničkom time outu stajalo je 5:8. Istres se primakao svega na poen zaostatka (11:12) ali u drugom setu to je bilo sve. Četiri poena u nizu donose sigurnih 11:16, a gošće na kraju koriste treću set loptu za poravnanje na 1:1 i konačnih 18:25.

Sve dobro što su napravile u drugoj dionici Riječanke su upropastile u trećem setu. Do drugog tehničkog time outa bilo je ogromnih 16:5 i svima je postalo jasno da će Istres povesti. Konačnih 25:11 dokaz je potpune dominacije francuskog sastava u tom dijelu igre.

Na otvaranju četvrtoga seta Rijeka je u tri navrata imala poen prednosti, a posljednji puta pri rezultatu 3:4. Do drugog prisilnog odmora bilo je 16:11 i Riječankama nije preostalo drugo nego limitirati štetu. Konačnih 25:18 realan je omjer. Popravni ispit na rasporedu je za osam dana na parketu Dvorane mladosti.