HNK Rijeka

Kišovita večer ovog utorka donijela je susret Rijeke i Željezničara, protivnika koji se vrlo dobro poznaju. Prošle godine u isto doba, ova dva kluba susrela su se dva puta, a Rijeka je odnijela pobjedu u Međugorju i na Kantridi, kada je strijelac bio Alen Matovina.

Ovoga puta gosti iz Sarajeva su se pokazali čvršćima i agresivnijima, ne dopustivši Rijeci puno prilika u prvom dijelu. Nakon ne previše zanimljivog prvog poluvremena, na odmor se otišlo bez pogodaka, tek uz pokoji pokušaj Alispahića i Benka iz daljine.

U drugi dio gosti su ušli dinamičnije i poveli u 55. minuti. Loptu je ubacio Selimović, a najbolje se snašao Adilović, koji je bez problema matirao Ivana Mancea za 0:1. Nakon primljenog pogotka Rijeka se ipak trgnula i počela stvarati prilike.

U 70. minuti trud se isplatio, doduše uz malo sreće, nakon Alispahićevog ubačaja i gužve u kaznenom prostoru, najspretniji je bio Kris Jogan koji poravnava rezultat. Do kraja susreta Rijeka je mogla i preokrenuti, ali Kreilachov slobodni udarac pred sam kraj susreta završio je na gredi.

Rijeka nastavlja s natjecanjem u MaxTV Prvoj ligi 17. veljače, kada momčad Elvisa Scorije gostuje kod zagrebačkog Dinama.

Pripremni susret: Rijeka – Željezničar 1:1 (0:0)
Stadion Kantrida, 6. veljače, 18:00