Primorje Aqua Maris

Na prvenstvu održanom na Zimskom plivalištu Mladost u Zagrebu nastupile su plivačice iz svih hrvatskih klubova – iz Rijeke, Siska, Zagreba, Splita te prvi put i iz Varaždina. Natjecanje se održava za sve uzrastne kategorije, a plivačice se natječu u slobodnim revijama u disciplinama duet, tim i kombinirane rutine (solo se na ovom prvenstvu ne pliva).

Sinkroplivačice Primorja osvojile su ukupno 11 medalja – osam zlatnih, dvije srebrne i jednu brončanu, u disciplinama duet, tim i kombinirana rutina, u kategorijama kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i seniorki. S osvojenih 11 medalja daleko su najuspješnije od svih, uz ponekad izuzetno velike bodovne razlike.

Iza njih su plivačice zagrebačkog Medveščaka s osvojenih osam medalja, slijede ŠASK i Zagrebački sinkro-klub, oba iz Zagreba, s po pet medalja (oba s jednom zlatnom), Dolfina iz Splita s četiri osvojene medalje te Mladost iz Zagreba s tri medalje.

Po broju osvojenih prvih mjesta i zlatnih medalja najuspješnije su plivačice Primorja s osam zlatnih medalja, slijedi zagrebački Medveščak s dva zlata, a po jednu zlatnu medalju osvojili su još Zagrebački sinkro-klub i ŠASK. Primorjašice nastupaju podjednako uspješno u svim kategorijama, a to dokazuje dobar rad sa svim uzrastima.

Plivačice su u Zagrebu vodile trenerice Valeria Petrachina, Marta Jeličić, Jelena Garabiljević i Rebecca Domika, a vrhovni sudac natjecanja bila je Ana Kustić iz Rijeke, uz još četiri suca iz Rijeke. Prvenstvo je održano u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, a priređivač je bio Klub sinkroniziranog plivanja Medveščak iz Zagreba.

Slijede državna prvenstva po dobnim skupinama. Prvo je na rasporedu Državno prvenstvo za juniorke, čiji će domaćin biti plivačice Zagrebačkog sinkro-kluba na svome bazenu na Utrinama, u Zagrebu 23. i 24. ožujka ove godine.

Rezultati osvajačica medalja po disciplinama  

DUET (kadetkinje)

1. Klaričić, Segarić, r. Stanković (Primorje Aqua Maris) – 57,4000

2. Bedić, Peričić (Primorje Aqua Maris) – 53,6000

3. Ivanda, Musulin (ŠASK) – 53,5000

 

DUET (mlađe juniorke)

1. Huljev, Šilobodec (Medveščak) – 66,4000

2. Baković, Sarić, r. Dautović (ZSK) – 64,0667

3. Premuš, Bandera Urlich, r. Fućak (Primorje Aqua Maris) – 63,1667

 

DUET (juniorke)

1. Radetić, Stojšić, r. Butorac (Primorje Aqua Maris) – 72,3333

2. Kadić, Manojlović, r. Palijan (Medveščak) – 70,9667

3. Presečki, Jelić, r. Bolarić (ZSK) – 58,8667

 

DUET (seniorke)

1. Mustać, Butorac (Primorje Aqua Maris) – 74,1667

2. Kadić, Palijan, r. Manojlović (Medveščak) – 72,8333

3. Vuco, Škomrlj (Dolfina) – 66,8000

 

TIM (kadetkinje)

1. Zagrebački sinkro klub  – 54,3000

2. Primorje Aqua Maris (Klaričić, Segarić, Stanković, Bedić, Peričić, Zec, Biagini, Rančev, r. Pavletić, r. Grbac) – 53,6000

3. Medveščak – 52,6333

 

TIM (mlađe juniorke)

1. Primorje Aqua Maris 1 (Premuš, Fućak, Bandera Ulrich, Kus, Čop, Turković, Stupar, Spoja Milat, r. Kertelj, r. Vuletić)  – 66,7000

2. Medveščak – 63,6000

3. Mladost – 61,3333

4. Primorje Aqua Maris 2 (Krzyk, Predovan, Tadić, Glavačević, Mrakovčić, Turalija, Ljubetić, Čirkić, r. Lukić, r. Bedić) – 57,5000

 

TIM (juniorke)

1. Primorje Aqua Maris (Butorac, Radetić, Stojšić, Juranović, Jurković, Poklepović, Glavačević, Šebelja,  r. Kosanović) – 72,9000

2. Medveščak – 69,7333

3. Mladost – 62,6667

 

TIM (seniorke)

1.Primorje Aqua Maris (Butorac, Radetić, Stojšić, Juranović, Jurković, Poklepović, Glavačević, Šebelja) – 73,1333

2.Dolfina – 62,7667

3.ŠASK – 58,4667

 

KOMBINIRANA RUTINA (kadetkinje)

1. ŠASK  – 54,2000

2. Mladost – 50,0333

3. Dolfina – 49,9667

 

KOMBINIRANA RUTINA (mlađe juniorke)

1. Primorje Aqua Maris 1 (Premuš, Fućak, Bandera Ulrich, Kus, Čop, Turković, Stupar, Spoja Milat, Kertelj, Vuletić, r. Šargač) – 68,4667

2. Medveščak – 67,0667

3. ZSK – 65,9000

6. Primorje Aqua Maris 2 (Krzyk, Predovan, Tadić, Glavačević, Mrakovčić, Turalija, Ljubetić, Čirkić, Lukić, Perković, r. Bedić, r. Ivičak) – 58,6000

 

KOMBINIRANA RUTINA (juniorke)

1. Medveščak – 70,1667

2. ZSK – 66,0667

3. ŠASK – 62,1667

 

KOMBINIRANA RUTINA (seniorke)

1.Primorje Aqua Maris (Mustać, Butorac, Radovčić, Turković, Galović, Juranović, Jurković, Poklepović, Glavačević, Šebelja, r. Radetić, r. Stojšić) – 76,2333

2.Dolfina – 64,2000

3.ŠASK – 60,8333

Kalendar događanja

Izložba
  • 04.12. – 20.12.
  • (00:00)

Izložba fotografija „Krajolici sjećanja u grafitima“ u Exportu

Izložba predstavlja fotografije koje su snimili istraživačica i istraživači koji rade na području bivše Jugoslavije: Roswitha Kersten-Pejanić, Vjeran Pavlaković, Eric Ušić i Kevin Kenjar...

Detaljnije

Predstava
  • 21.11. – 06.12.
  • (23:30)

Online predstava ‘Labirint’

‘Labirint’ je dirljiva životna drama koja publici pruža rijedak uvid u nevjerojatan um čovjeka zarobljenog u društvu koje nije dostatno evoluiralo....

Detaljnije

Izložba
  • 02.12. – 15.12.
  • (17:00)

Izložba “Naturalna semantika” Azre Svedružić i Demirela Pašalića

Naturalna semantika multimedijalna je izložba koja istražuje mogućnost dijaloga između prirode ljudi, prirode djela i prirode...

Detaljnije

Stand-up
  • 05.12.
  • (16:30)

LAJNAP: Samo crnjaci

Ne propustite poslušati crne fore koje su za vas pripremili LAJNAPovci Aleksandar Curać Šarić, Saša Turković, Vlatko Štampar i Goran Vugrinec...

Detaljnije

Predavanje
  • 07.12.
  • (13:00)

Online predavanje Roka Kranjca: Mogu li (društvene) igre mijenjati svijet?

Dizajner, aktivist i novinar Rok Kranjc održat će prvo predavanje u sklopu virtualnog Festivala održivosti - Nova pravila igre...

Detaljnije

Predstava
  • 07.12. – 08.12.
  • (20:00)

Predstava fizičkog kazališta Ivane Peranić „Pusta zemlja“

Nova predstava Ivane Peranić bavi krizom moderne civilizacije i svijesti, automatizacijom društva i kidanjem veza između pojedinca i zajednice...

Detaljnije