Iskusni Ilija Lončarević, trener prvoligaškog Orijenta iz sredine devedesetih, oprezno je počeo utakmicu. Smanjio je slobodni prostor u gustom rasporedu s trojicom stopera, odmah je prepustio posjed lopte domaćinu i pokazao da će pokušati igrati jedino ako bude morao.

Orijent je igrao presporo i fizički preslabo da bi mogao stvoriti pritisak protiv momčadi koja je tehnički igrala najslabije od svih protivnika ove sezone na Krimeji.

Ništa gosti u igri prema naprijed nisu konkretno pokazali, jednom su donekle zaprijetili, Babićev (33) pokušaj zapeo je u bloku.

Orijent na drugoj strani nije izravno ni zaprijetio, ali je na odmor otišao s predošću prije svega zahvaljujući Fatiću, koji je u 31. minuti iskazao osvjedočeni osjećaj za pogodak, teško je objasniti zašto ove sezone igra toliko defenzivno.

U 31. minuti Senčar je precizno ubacio slijeva, Fatić je pravodobno iz pozadine stigao do prve vratnice, gdje se samo naklonio prije nego što je glavom loptu poslao u mrežu (1:0) i sam sebe darivao prvim pogotkom ove sezone uoči subotnje svadbe.

U drugom poluvremenu počela je padati jača kiša koja je otežala kontrolu lopte, što je trebalo više odgovarati domačoj momčadi, koja je opreznije počela braniti vodstvo. Kustošija nije promijenila raspored nego pristup, Lončarević je podignuo zadnju liniju i prebacio težište igre na polovicu domaćina.

Obrana Orijenta bez problema držala je igrače Kustošije daleko od besposlena Mohorovića, Kustošija ima takvu (ne)kvalitetu u napadu da je pogodak mogla postići samo slučajno kao što je pogodak mogao postići Vukadinović (90) usred najvećeg pritiska gostiju.

Na kraju je Kustošija postala prva momčad ove sezone koje tijekom cijele utakmice nije stvorili ni jednu izglednu priliku, dok je Orijent jedinu priliku pretvorio u pobjedu.

U drugom dijelu Orijent je dvaput uputio udarce u vrata: Fatić (66) udarcem s 20 metara i Monjac (77) iz slobodnog udarca s 25 metara.