Trener Dubrave Damir Milinović ostvario je u utakmici protiv Orijenta najveću pobjedu ove sezone, privremeni trener Orijenta Marinko Koljanin neće po dobrom pamiti utakmicu u kojoj su igrači pokazali da četiri uzastopna poraza nisu slučajnost.

Igrači Dubrave euforično su počeli utakmicu, već u 2. minuti Ljubanović nije dobro zahvatio loptu kraj Mulca, Mohorović nije imao problema zatvoriti prvi kut. U 3. minuti Petriško je s ruba kaznenog prostora slijeva uputio snažno loptu tik iznad grede čime su se domaćini ispuhali. U 7. minuti Črnko je prvi zaprijetio vrataru Kakši, što je bio znak da počinje najbolje razdoblje igre Orijenta, koje nije dugo trajalo.

Nametnula se momčad Orijenta pas-igrom u utakmici tijekom koje su se obojica trenera odlučila nadigravati, nekoliko povezanih dodavanja pokazala su da ova momčad Orijenta ima dosta neiskorištenog potencijala.

Najbolje je protok lopte Orijenta izgledao u 9. minuti, kada se Črnko otvorio na rubu kaznenog prostora ulijevo, napadač Orijenta ljevicom je naciljao spojnicu!

Nakon dvadesetak minuta Dubrava se opet nametnula, ovog puta vrlo učinkovito.

Ivanović (19) i Marton (26) obećavajućim pokušajima kao da su navijestili što će se Orijentu dogoditi u zadnjih petnaestak minuta prvoga dijela.

U 30. minuti Ivanović je ubacio zdesna, Mulac i Jukičić nisu reagirali ni u naznakama, u ravni prve vratnice Ljubanović je između riječkih stopera nogom skrenuo loptu u mrežu – 1:0. U 37. minuti nakon prekida lopta se odbila do Ikenne, domaći stoper stajao sam na 12 metara po sredini, kada je loptu prizemno poslao u desni Mohorovićev kut – 2:0.

U 45. minuti Marton je leđima okrenut vratima Orijenta primio loptu na rubu kaznenog prostora, lakoćom se u okretu oslobodio Senčara, ušao zdesna u kazneni prostor i loptu snažnim udarcem poslao u suprotni kut – 3:0. U 47. minuti Dukađin je mogao kazniti visoko postavljenu domaću obranu, kada je u brzom izlasku ostao u otvorenoj poziciji za udarac s 18 metara zdesna, loptu je poslao u bližu vratnicu.

Propala je velika prilika da se Orijent vrati u utakmicu odmah na početku drugoga dijela.

U drugom dijelu nije se igralo bitno drugačije, bez obzira na vodstvo Damir Milinović nije odustao od visokog pritiska, teško je Orijent uspostavljao protok lopte.

Budući da Dubrava nije pokazala namjeru braniti visoko vodstvo, na radost gledatelja nastavilo se igrati za pogodak više kao da je rezultat 0:0.

U 48. minuti Agba je snažno loptu poslao u Mohorovića, koji je u 61. minuti bio brži od Martona. U 63. minuti Orijent je stvorio najbolju priliku na utakmicu, opet je riječka momčad u završnicu brzo ušla na nepostavljenu domaću obranu.

Dukađin je pobjegao desnim bokom, ubacio u sredinu gdje je Ivančić propustio loptu kroz noge natrčalom Črnku, koji je ostao sam ispred Kakše po sredini na 11 metara, napadač Orijenta traljavo je zahvatio loptu koju je Kakša uspio dohvatiti.

Kazna za promašaj dogodila se u 70. minuti, kada su domaći igrači u kontri istrčali na praznu polovicu igrališta gostujuće momčad, Petriško je slijeva odigrao Hoiću, koji je izvan kaznenog prostora ostao sam pred Mohorovićem, pokušao je vratar Orijenta zatvoriti prilaze koliko je mogao, lopta mu je kroz noge otišla u mrežu – 4:0.

Nakon četvrtoga pogotka uočljivo su pale tenzije, počelo je odrađivanje utakmice u kojemu je Dubrava dominirala kroz posjed lopte.

U 82. minut Kuliš je udarcem glavom na petercu mogao postati stijelac, Mohorović je uspio nešto obraniti. Dukađinov (84) pokušaj petom na tri metra od gol-crte i Dujmovićev (86) udarac zdesna mogli su ublažiti težak poraz.

U 89. minuti Agba je nakon duge pripreme ne baš jakim udarcem s 23 metra loptu prizmeno poslao u lijevi kut nepomičnog Mohorovića – 5:0.

Prva NL – 13. kolo
DUBRAVA – ORIJENT 5:0
Igralište Kustošije. Gledatelja 250
Sudac: Ante Terzić (Split)

Strijelci: 1:0 Ljubanović (30), 2:0 Ikenna (37), 3:0 Marton (45), 4:0 Hoić (70), 5:0 Agba (89)
Žuti karton: Braut (Orijent)

DUBRAVA: Kakša, J. Palić, Ikenna, T. Palić, Čoko (81 Radić), Agba, Turanjanin, Ivanović (59 Hoić), Marton (74 Kuliš), Petriško (81 Gucić), Ljubanović (81 Cerovec)

ORIJENT: Mohorović, Braut, Mulac, Jukičić, Senčar (64 Milanović), Mohorovičić (78 Milinović), Fatić, Ivančić (71 Zrilić), Črnko, Monjac (64 Dujmović), Ibiši (46 Dukađin)