U početnoj postavi Orijenta 1919 na poziciji lijevog braniča pojavio se Kokorović, a ostalo je u sastavu bilo očekivano u rasporedu s dvojicom bočnih napadača (Monjac, Maružin).

Prvih petnaestak minuta proteklo je u agresivnoj dominaciji Orijenta 1919. U 5. minuti Gerc je na rubu kaznenog prostora oteo loptu neopreznom Franjiću, iskusni kapetan Orijenta 1919 izašao je zdesna malo iskosa ispred vratara Josipovića, koji je pročitao njegovu namjeru i nogom zaštitio mrežu.

U 11. minuti nakon udarca iz kuta loše je reagirala obrana Dinama II, lopta je na drugoj vratnici stigla do Mulca tako da je stoper Orijenta 1919 samo podmetnuo nogu s 2 metra od vratiju – 1:0. U 13. minuti Maružin se probio po lijevoj strani, odigrao Gadžeu koji je imao vremena primiti loptu na 12 metara od vratiju prije nepreciznog udarca.

Time je otprilike završilo razdoblje domaćeg pritiska, momčad Dinama II podignula je intezitet u igri i preuzela inicijativu kroz preciznu i brzu pas-igru, prebrzu za domaće igrače koji su u pojedinim razdobljima Dinamova pritiska izgledali kao statisti…

Svržnik (20) udarcem iz mrtvog kuta, Daničić (24) glavom nakon prekida, Burton (27) udarcem s 20 metara (Berkovićeva obrana) navijestili su očekivano… Iako se pogodak osjećao u zraku, nije se moglo očekivati da će Tolić u 30. minuti s 25 metara uputiti udarac po kojemu je lopta okrznula Fatića i završila let u mreži iza Berkovićevih leđa – 1:1.

Opet je vratar Orijenta 1919 primio pogodak koji se nije mogao obraniti! Nisu time gosti rekli zadnju riječ u prvom dijelu, u 39. minuti Menalo je zdesna prizemno ubacio, Julardžija je uklizao i zamalo zakasnio na drugoj vratnici.

Kazna za promašaj brzo je stigla! U 42. minuti Orijent 1919 je napokon organizirano ušao u završnicu jednog napada na kraju kojega je Monjac ubacio zdesna, natrčao je Hrvoj i loptu skrenuo u vlastitu mrežu – 2:1.

Nakon desetak minuta nešto jačega izdanja Orijenta 1919 početkom drugoga dijela, Dinamo II je opet počeo izgledati brže i jače, posebice kada bi lopta bila u Tolićevim nogama. U 59. minuti sudac Burilo zaustavio je zbog prekršaja nad Tolićem akciju Dinama II koja je završila pogotkom, iz slobodnog udarca Daničić je znalački prebacio “živi zid” i dobro uzdrmao gredu.

Zadnjih pola sata Orijent 1919 je pretežito proveo u svojoj trećini, što ne bi bilo toliko nepovoljno da nije izostala tranzicija prema naprijed što je inače forte krimejske momčadi. U 71. minuti Liber je stvorio višak na lijevoj strani, prizemno je ubacio, Mulac je u padu nedovoljno “stisnuo” loptu…

Time je Orijent 1919 završio poglavlje napad, preostalo je zaključiti poglavlje obrana koja je bila u problemima jedino kada bi Tolić primio loptu… Ništa Dinamo II na kraju nije dobio konkretno od kontinuiranog pritiska, u 81. minuti Kapitanović je oštro ubacio zdesna, Berković je bio brži od Menala. Bila je jedina izgleda (polu)prilika gostiju.

Druga HNL – 8. kolo: ORIJENT 1919 – DINAMO II 2:1