U 92. minuti pobjegao je Biškupović desnom stranom, na rubu kaznenog prostora srušen je naočigled suca koji je pokazao na bijelu točku, gostujući igrači nisu ni pokušali negodovati…

Drugi put na utakmici nagradila je lopta pozitivan pristup ove godine redizajnirane momčadi riječkog drugoligaša.

U 17. minuti Mulac je iz zadnje linije precizno pogodio Durdova iza gostujući stopera, teže je tehnički bilo odigrati takav pas nego u trku primiti idealno upućenu loptu u kaznenom prostoru, Durdovu je lopta pobjegla u najboljoj domaćoj prilici do odmora.

U 30. minuti Mulac je pokazao da može snažno udariti po lopti kada treba, udarac s 28 metara stopera Orijenta 1919 izgledao je opasnije nego Gadžin (4) udarac s 20 metara po kojemu je lopta završila točno u naručju vratara gostiju.

To je bilo sve konkretno od domaćina.

Nakon desetak minuta početne nervoze, igra Orijenta 1919 kroz posjed lopte prvi put na Krimeji ove godine poprimila je obećavajuće obrise, dobro je pas-igra izgledala do završnice, gdje je potrebno znati nešto više od shematskih linija kretanja.

Što se tiče gostiju, Dubrava prema sadržaju igre ničim nije opravdala da u borbi za vrh može biti konkuretna momčadima Varaždina ili Rudeša, koje su ove sezone na Krimeji iskazale klasu više.

Nekoliko su puta gosti zaprijetili, jednom nešto ozbiljnije (Radić 33), ali nikakvih problema domaća obrana nije imala s predvidljivim pokušajima, u igri jedan na jedan gosti ništa nisu napravili.

Početkom drugoga dijela nastavio je Orijent 1919 održavati stalni pritisak, u 60. minuti lopta je prvi put nagradila pravi pristup.

Nakon ubačaja iz kuta i nespretne reakcije vratara lopta sretno se odbila do Mulca, koji je glavom loptu iz blizine skrenuo u mrežu – 1:0.

Odmah su se promijenili odnosi na terenu, neočekivano lako ustuknula je domaća momčad pred goropadnim pokušajima gostiju, koji su izjednačili kroz klasični pritisak samo minutu prije nego što je trener Edo Flego stigao obaviti tri zamjene.

Opet je Orijent 1919 dobio pogodak iz prekida, u 70. minuti nakon ubačaja iz kuta Korca je ostao sam na drugoj vratnici i glavom loptu poslao u mrežu – 1:1.

Trima izmjenama Flego je opet uspostavio ravnotežu, zadnjih dvadesetak minuta proteklo je u obostrano opreznim pokušajima da se ostvari pobjeda, objema momčadima bilo je važnije sačuvati bod.

Tek je u završnici postalo zanimljivo budući da je počela padati koncentracija. U 89. minuti Ibiši je ušao u kazneni prostor, oslobodio se dvojice riječkih braniča, lopta je zapela u bloku…