Ivan Ljubičić

Bio je to vrlo izjednačeni meč u kojem je Ljubičić samo u jednom gemu imao priliku za “break”, ali bilo je to u odlučujućem setu i uspio ju je realizirati.

Prvi set odlučen je u “tie-breaku”, a tu je Ljubičić bio koncentriraniji i stalno u vodstvu, 2-0, 4-1, 6-3, te je uspio dobiti set.

U drugom setu Beck je popravio igru i kod vodstva 4-3 došao je do prilike za “break”. Uspio ju je iskoristiti, a nakon toga je na svoj servis zaključio set.

U odlučujućem setu Ljubičić je na dva svoja servis-gema spasio tri lopte za obrat, a onda mu se kod vodstva 4-3 ukazala šansa. Došao je do prednosti 40-0 i uspio je oduzeti servis Becku, a potom je sigurno zaključio susret.

Bio je ovo četvrti dvoboj Ljubičića i Becka, a tri puta je slavio hrvatski tenisač, 2004. u Torontu, 2005. Milanu te sada u Zagrebu.

U sljedećem kolu Ljubičić će igrati protiv boljeg iz susreta Nijemca Michaela Berrera i Švicarca Marca Chiudinellija.

Večeras nastupa još jedan hrvatski tenisač, Kristijan Mesaroš igrat će protiv Nizozemca Robina Haasea.