Nogometaši Orijenta 1919 plasirali su se u polufinale županijskog kupa nakon uvjerljive pobjede protiv Pomorca 1919 u prvoj međusobnoj natjecateljskoj utakmici otkada klubovi u nazivima ponosno nose godine osnutka, oba su zagazila u drugo stoljeće.

Orijent 1919 je pobijedio u Žuknici bez previše napora, dojam je da se drugoligaš nije fizički potrošio da bi eliminirao trećeligaša. Tijekom cijele utakmice Pomorac 1921 nije stvorio ni jednu priliku, nekoliko je puta samo naslutio da bi mogao stvoriti priliku.

U prvom dijelu igralo se u laganom ritmu, Orijent 1919 je dominirao većim posjedom lopte, ali je zbog sporoga protoka teško stvarao višak u završnici. Budući da je najboljem igraču na utakmici Andru Švrljugi cijelo vijeme bila otvorena šetnica na desnoj strani, bilo je samo pitanje vremena kada će iskusni branič u ulozi napadača odigrati presudni potez.

U 32. minuti i Fućak se pojavio na desnoj strani, otvorio je prostor Švrljugi, koji je točno naciljao mladoga Zrilića, lopta je po udarcu glavom završila u mreži pokraj inače besposlenog Šestana – 0:1.

Nije Orijent 1919 do odmora izgledao opasno u završnici, mladi Jelić (7) pogodio je gredu nakon neforsirane pogreške zadnje linije domaćina, u 34. minuti Jelić nije bio precizan nakon ubačaja.

Odmah na početku drugoga dijela Švrljuga se opet prikrao desnom stranom kaznenog prostora, mirno je primio loptu koja je preletjela Šprem-Veljavečkog i efektno pogodio suprotni kut još uvijek besposlenog Šestana – 0:2.

U drugom je dijelu Orijent 1919 ubrzao pas-igru, počeo je igrati okomitije, posebice kada je domaća obrana počela stajati nešto više nego u prvom dijelu, mogao je Pomorac 1921 na kraju primiti više od tri pogotka.

U 57. minuti Fućak je uputio udarac sa 17 metara, Šestan je odbio, Jelić je dotrčao i gurnuo loptu u mrežu – 0:3.

Do kraja utakmice trener Orijenta 1919 Edo Flego očito je isprobavao neke varijante igre u obrani uoči utakmice protiv Kustošije, braniči Macolić i Mulac (ne igra protiv Kustošije) utakmicu su završili u veznom redu, koji je uglavnom držao domaće igrače daleko od zadnje trećine.

U 81. minuti Šestan je prvi put morao ozbiljno intervenirati, Hodžin udarac iskosa slijeva nije bio bezazlen.

U 86. minuti Švrljugi se prohtjelo igrati na drugoj strani, u tranziciji je pobjegao domaćoj obrani po lijevoj strani, precizno je pogodio natrčalog Mulca na desnoj strani kaznenog prostora, Šestan je vrhunski reagirao.