Odbojka

Nakon što se prije dva tjedna od odbojke oprostila Iva Lovrinov, Kostrenke u ovom dvoboju nisu mogle računati na još neke igračice poput standardne članice prve postave Tee Kružić, a i jedna od bitnih sudionica subotnjeg uspjeha Ivana Vadlja najavila je da je ovo bila njezina posljednja utakmica zbog sve većih poslovnih obveza. Usprkos svemu, izabranice Alena Pavačića bore se, uče i pobjeđuju.

Ova utakmica bila je prilično rastrgana, nervozna i s dosta pogrešaka, ali one presudne lopte otišle su na stranu domaćih odbojkašica. Do 4:4 u prvom setu gošće su se dobro držale, a onda je uslijedio prvi kostrenski “reful” i odlazak na 9:4. Stigle su gošće na 11:8 a onda je opet uslijedio niz za 17:8 i u tom trenutku nitko nije mogao niti naslutiti kakvu dramu krije prvi set. Kostrenke su vodile i sa 23:19 i još jednom sve prosule, gošće su stigle do 23:23, ali ne i do set lopte. Domaćim igračicama trebale su četiri za set i konačnih 28:26 nakon 31 minute.

Drugi su set puno bolje otvorile gošće, bilo je 1:5 i 2:6 no na prvom tehničkom time outu bilo je tek 7:8. Gošće su se držale do 15:15 a onda je sa pet poena u nizu Kostrena stigla na korak do drugog seta. Na kraju je set i osvojen sa uvjerljivih 25:17 nakon 24 minute igre.

Treći je set bio i najneizvjesniji i odlučen je tek u samoj završnici. Iako su domaće igračice sredinom seta u četiri navrata imale četiri poena prednosti (14:10, 15:11, 16:12, 17:13) Zagrepčanke se nisu predavale, upravo suprotno stigle su i do vodstva (18:19). Sa tri vezana poena Kostrena ipak vraća prednost (21:19) i u završnicu seta ulazi sa 23:20. Imaju domaće i dvije meč lopte kod 24:22, no koriste tek petu za konačnih 27:25 i nakon 83 minute napete borbe njihovo slavlje moglo je početi.

KOSTRENA – Utakmica 11. kola 1. lige odbojkašica. Kostrena – Zagreb 3:0 (28:26, 25:17, 27:25). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 37 Suci: Dean Poropat (Rovinj) Igor Ruba (Pula). Delegat: Miroslav Medač (Rijeka).

KOSTRENA: Černjeka, Giaconi, Georgievski, Vadlja, Tićak, Perić, Mioč, Dujmić, Brčić, Lovrinov.

ZAGREB:   Plašić, Pejić, Vikić, Vilec, Čujić, Maruščec, Rupčić, Ušić, Ivanović, Dobrić, Bugarija.