Pred 22.000 gledatelja na stadionu El Plantio sudio je Mađar Vad.

Strijelci: 1:0 Adrian (21), 1:1 Školnik (22), 2:1 San Jose (42).

ŠPANJOLSKA:de Gea, Azpilicueta, Angel (Ruiz, 46), San Jose, Dominguez, Perez, Alantara, Parejo (Canales, 82), Mata, Bojan (Jeffren, 70), Adrian

HRVATSKA: Kelava, Vida, Vrsaljko, Ademi, Punčec, Maloča, Tomečak, Palić (Oremuš, 72), Kalinić, Badelj, Školnik (Kreilach, 83).

Hrvatski mladi nogometaši izgubili su u prvom dvoboju u Burgosu protiv razvikanih Španjolaca s 2:1, a pogodak Dejana Školnika daje im nadu da za tri dana u uzvratu mogu do senzacije. Izabranici Dražena Ladića odigrali su hrabru utakmicu u kojoj su, barem u prvom dijelu, bili ravnopravan protivnik domaćinu, koji je u svojim redovima imao niz zvijezda.

U 21. minuti Adriano je doveo Španjolce u vodstvo nakon što je prošao Punčeca i s lakoćom matirao Kelavu. Samo minutu kasnije izjednačio je Školnik koji je iskoristio konfuziju u španjolskoj obrani nakon što je vratar De Gea obranio udarac Kalinića. U 42. minuti San Jose je nakon udarca s kuta posve neometan s pet metara glavom postigao zgoditak za 2:1. U samoj završnici Mata je promašio stopostotnu priliku za domaćina.

Uzvrat se igra u utorak u Varaždinu, a loša je vijest da u uzvratu zbog žutih kartona neće moći igrati Kalinić.