Košarka

Cibona već u drugoj minuti odlazi na plus pet (9:4), na krilima Damira Markote. Zeleni se ne predaju, pa u šestoj minuti izjednačavaju na 11:11, nakon trice Marka Šarca. Ipak, ponajbolji Cibos u prvoj četvrtini, Markota, tricom i dvicom odvodi domaćina u novu prednost. Na isteku prvih deset minuta Cibona vodi 28:18. Markota je postigao 12 koševa za domaći sastav, a Karlo Uljarević šest za goste sa Škrljeva.

I u drugoj četvrtini Cibona održava prednost od desetak koševa razlike. Trener domaćina Ivan Velić dao je prigodu i mladima, posebice šesnaestogodišnjem Roku Prkaćinu, koji je postigao pet koševa. Razigrao se i mladi centar Krešimir Ljubičić i postigao 12 koševa u drugoj četvrtini. Cibona je imala i plus sedamnaest (55:38) u 19′, da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 56:43. Kod Škrljeva je najučinkovitiji u prvome dijelu bio Brian Williams, koji je postigao 11 koševa.

Gosti sa Škrljeva furiozno otvaraju nastavak utakmice, pa u 23′ dolaze na minus osam (58:50) nakon što se razigrao Aschraf Yacoubuo. Ipak, nastavak pripada Ciboni koja odlazi na velikih plus dvadeset (75:55). Na mali odmor otišlo se s vodstvom Cibone od 82:66.

Posljednjih deset minuta Cibona je čuvala prednost, a gosti su u uspjeli u 18′ minuti doći na minus devet (95:86), nakon što je Marko Šarac zabio četvrtu tricu i dodatno slobodno bacanje. Ipak, nesmotrenost kapetana Barnjaka, koji nakon osobne pogreške dobiva i tehničku pogrešku, udaljila je goste od pobjede. Na kraju je Damir Markota postigao 17, dok je Marko Šarac kod gostiju postigao 18 koševa uz pet trica

Cibona – Adria Oil Škrljevo 101:92

(28:12, 28:25, 26:23, 19:26)

Zagreb – Košarkaški centar Dražen Petrović. Utakmica 12. kola HT Premijer lige.
Gledatelja: 200. Suci: Dožai (Zagreb), Hordov (Zadar), Kovačević (Čakovec).

Cibona: Bilinovac 15, M. Ljubičić 9, Rogić 7, Marić, Bundović, Gilbert 10, Novačić 6, Prkaćin 5, Rozić 10, K. Ljubičić 12, Pilepić 10, Markota 17. Trener: Ivan Velić.

Adria Oil Škrljevo: Šarac 18, Yacoubuo 17, Ušić 10, Lebo 3, Barnjak 9, Uljarević 10, Kučan. Cvitković, Williams 16, Krstanović 9. Trener: Damir Rajković.

Izvor: Radio Rijeka