Tin Brubnjak sa sedam golova iz osam pokušaja bio je najučinkovitiji domaći igrač u utakmici koja je nakon prve dionice poprimila željeni tijek, dvama vezanim Brubnjakovim golovima dvije minute prije kraja druge dionice domaća momčad se rezultatski odvojila i prednost je samo rasla do najvećih „plus 5“ (13:8) 1:44 minute prije kraja treće četvrtine.

Do kraja utakmice vaterpolisti trenera Igora Hinića održavali su goste na pristojnoj distanici, pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Pobjeda protiv Proletera bila je treća Primorjeva na riječkom turniru, nakon kojega je riječka momčad ostala jedina neporažena u ligi.