Karate

Odlične vijesti dolaze s Europskog prvenstva u karateu u finskom Tampereu. Hrvatska je u subotu osvojila dvije medalje. U kategoriji do 61 kilograma Ana Lenard uzela je zlato, pobijedivši u finalu srpsku predstavnicu Sanju Cvrkotu.

Članica Karate kluba Volosko Ivona Tubić osvojila broncu u kategoriji do 68 kilograma. Ivona Tubić je s 2:1 u susretu za treće mjesto pobijedila još jednu reprezentativku Srbije, Ivanu Čomagić.

Ukupan broj hrvatskih odličja na prvenstvu na kojem sudjeluje 480 natjecatelja iz 43 zemlje, mogao bi se povećati nakon poslijepodnevnog programa. Naše djevojke u ekipnom nadmetanju imaju priliku osvojiti broncu u srazu s reprezentacijom Švicarske.

Prvenstvo završava sutra kada će u borbama za brončana odličja nastupiti obje naše reprezentacije. Muška reprezentacija sastaje se s Portugalom, a protivnik ženskoj selekciji je Njemačka.