Prema riječima muzejske pedagoginje Josipe Verbanac, fotografska šetnja i radionica u organizaciji Muzeja grada Rijeke, dio su manifestacije Ljetne priče iz Benčića i Riječke ljetne vibre koje okupljaju riječke ustanove u kulturi i njihove programe s namjerom da potaknu interakciju između umjetnosti, samog prostora i zajednice.
„Upravo je ova radionica bila idealna prilika da sudionici radionice istraže skrivene detalje i priče ovog našeg art-kvarta te sudjeluju u suvremenom promišljanju našeg gradskog krajolika“, rekla je Verbanac.
Prvoga dana sudionici su bili slobodni šetati gdje god žele unutar granica art-kvarta i zadatak im je bio napraviti seriju od 3 do 5 fotografija koje će na neki način biti povezane, dok je drugi dan bio rezerviran za mentorsku analizu i razmjenu iskustava: pregled snimljenog materijala, razgovor o pristupima, kadriranju, osjećaju za ritam i pripovijedanje slikom.
„Analizirali smo prvo postupke koje su koristili za dobivanje fotografije, odabira kadra i kompozicije, boje itd., odnosno od najosnovnijih stvari svake pojedine fotografije do onih konceptualnih vezanih uz cijeli skup od tri do pet fotografija“, rekao je Karlo Čargonja.
Kroz dijalog i mentorsko vodstvo, svaki je sudionik dobio priliku oblikovati kratku fotografsku priču koju prati i nadopunjuje izbor dodatnog medijskog zapisa (tekst, zvuk, video ili drugi medij), čime se otvara prostor za višeslojno čitanje osobne perspektive unutar šireg urbanog konteksta.
Dojmovi polaznica i polaznika bili su sjajni, a više od svemu što se događalo pogledajte u videu.

Podijeli na društvenim mrežama