Rukometni klub Zamet

U prvome poluvremenu učenici Alena Kurbanovića igrali su “na refule”. Nakon dobrog otvaranja utakmice uslijedila je “crna rupa” u sredini prvoga dijela i potom odlična završnica u Vučkovoj režiji. Nakon startnog vodstva od 2:0 Zamećani su se uspavali pa gosti čine seriju od 6:1 i u 10. minuti na semaforu stoji 3:6. Bjelovarci su dobar dio prvog dijela rutinski održavali prednost od dva gola, lako zabijali s vanjskih pozicija, a na ruku su im išle i brojne tehničke pogreške domaćih igrača. Agresivnija obrana donijela je buđenje “Zameta”, proradio je i napad, a serija od 4:0 koju je zaokružio pogotkom Sakić donijela je drugo vodstvo na utakmici – 10:9 (20′).

U igru su potom ušli Kružić i Vučko koji je u isturenoj obrani”prikočio” Đurkovića. Obrane je počeo bilježiti i Stevanović i začas se na terenu preokrenula slika, do poluvremena je stvoren dobar kapital, zahvaljući prije svega trostrukom strijelcu Vučku. Zamećani su se neočekivano doveli u situaciju da do posljednjih sekundi moraju strepiti za rezultat, u nastavak su ušli sa četiri gola prednosti i isto toliko puta su vodili s pet golova razlike. No, uporni gosti nošeni vratarom Grgićem (11 obrana, 2 sedmerca) i u kontrama ubojitim Kontrecom (9 pogodaka) držali su u nastavku goste na životu. Još kada im se priključio Igor Gašparović s desnog krila, gosti su u 53. minuti došli do poravnanja – 28:28. No, za podvig nisu imali niti sreće niti odlučnosti u presudnim trenucima. Uz to, na vratima domaćih dobro je svoj posao odrađivao Marin Đurica koji je sakupio šest obrana, obranivši i jedan sedmerac.

RIJEKA – Utakmica 14. kola Premijer lige rukometaša Zamet – Bjelovar 34:32 (18:14). SC “Zamet”. Gledatelja: 250. Suci: Jurinović (Zadar), Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik: Mraz (Trnovec Bartolovečki).
ZAMET: Đurica, Vučko 7, Hrvatin 1, Černeka 3, Uzelac 1, Lončarić 5, Lukačić 1, Čorić 2, Kružić, Stevanović, Kovačević 5, Čuturić, Montanari 2, Slavić, Golik 3, Sakić 4.
BJELOVAR: Grkinić, Iv. Gašparović 1, Jurišić, Horvat, Kontrec 9, Karabatić, Grgić, Merhar 3, Ig. Gašparović 5, Đuričin 4, Herman 2, Fiala 2, Kocijan-Pacas, Đurković 6 (1).
Sedmerci: Zamet 2 (0), Bjelovar 2 (1). Isključenja: Zamet 10 minuta, Bjelovar 10 minuta.