Rijeka je u drugom pripremnom susretu u Antaliji remizirala sa Steauom, bijele je u vodstvo doveo Kreilach, a izjednačio Szekely. Bijeli su iznenadili protivnika odličnom agresivnom igrom po cijelom terenu te nakon oduzetih lopti prijetili Steaui koja dijeli prvu poziciju u rumunjskom prvenstvu s Clujom i Unireom.

Bijele je u vodstvo doveo Kreilach nakon kornera Fernandeza kada Pamić puca glavom, a obrambeni igrač s crte loptu ispucava u natrčalog Kreilacha. U drugom poluvremenu nakon desetak minuta Steaua iskorištava neopreznost riječke obrane te preko Szekelya koji je ispratio udarac glavom svog suigrača poravnava rezultat pored istrčalog Radmana. Prijetnje Steaue stizale su iz prekida koji su bili blizu ruba šesnaesterca, no obrana Rijeke i obrane Radmana zadržale su rezultat 1:1.

VIDEO (0:1, Kreilach):

VIDEO (1:1, Szekely):

Steaua je do kraja susreta prijetila iz prekida i nakon pada koncentracije riječke obrane, a jedinu zamjena bila je ulazak Budicina na mjesto Yourassowskog. Rijeka je imala dvije polukontre no bez opasnijih prijetnji.

83. minuta: Radman se odlično iskupio obranom nakon ubačaja iz slobodnog udarca kada iz gužve s pet metara brani udarac.

77. minuta: Nakon što je Yourassowsky u direktnom obračunu s golmanom na rubu šesnaesterca i golaut linije izborio prekršaj Fernandez direktno puca na prvu stativu ali je vratar spremno odbio.

76. minuta: žuti karton Alen Pamić

75. minuta: Rijeka još nije mijenjala početnu postavu dok je Steaua s nekoliko promjena preuzela inicijativu i stvorila nekoliko prilika.

GOL! Jednu nabačenu loptu s ruba šesnaestarca napadač Steaue glavom je poslao daleko od vratiju prema gol-autu, a dok je obrana Rijeke mislila da se radi o zaleđu igrač Steaue je s ruba peterca iz teškog kuta prevario istrčalog Radmana.

Drugo poluvrijeme odlično je otvorio Križman udarcem iz igre s 18 metara no vratar Steaue je siguran.

GOL! Nakon kornera Fernandeza Pamić u padu puca glavom do Steauinog igrača na crti koji pokušava očistiti loptu ali požrtvovni Kreilach odbijenu loptu pospremio je u gol za vodstvo Rijeke 1:0.

U 35. minuti iz slobodnog udarca s 30 metara Križman jako puca, no po sredini gola. Rijeka velikom agresivnošću po cijelom terenu oduzima lopte Steaui i dolazi do dominacije.

Dvije velike prilike Đalovića na asistencije Štroka, no rumunjski golman odlično brani. Prvo je Štrok loptom iza obrane izbacio Đalovića koji je već prevario golmana, no ovaj glavom spašava vodstvo Rijeke da bi zatom u slijedećoj akciji napadač Rijeke glavom pogodio sami kut Steauina vratara koji izbacuje loptu u korner.

Nakon petnaestak minuta ravnopravne igre, prijetnje Steaue sigurno je otklonio Radman i obrana na čelu s kapetanom Čagljem dok je Đalovićeve prijetnje zaustavio pomoćni sudac označivši dvaput zaleđe.

Početni sastav Rijeke: Radman – Lazarevski, Ljubović, Čagalj, Yourassowsky – Pamić, Kreilach, Štrok, Fernandez, Križman – Đalović.

Na terenima kompleksa World of wonders u sklopu kojega se nalazi i hotel Kremlin palace gdje momčad boravi, Rijeka će od 16,30 sati igrati protiv rumunjske Steaue. Susret će uživo prenositi rumunjska sportska televizija GSP TV.