Vaterpolo

RIJEKA – Utakmica 5. kola Skupine B Svjetske lige vaterpolista Hrvatska – Makedonija 12:4 (4:1, 2:1, 3:2, 3:0) . Bazeni “Kantrida” Gledatelja: 150 Suci: Andreas Moiralis (Grčka), Akif Uz (Turska). Delegat: Evgeny Sharonov (Rusija).
HRVATSKA: Vićan (7 obrana), Burić 1, Buljubašić, Krapić, Joković 4 (1), Šetka, Muslim, Paškvalin, Sukno 5 (1), Barač 1, Hinić 1, Vukičević, Bijač (5 obrana).
MAKEDONIJA: Perčinić (2 obrane), Cirković 1, Milanović, Krečković, Čupić 1, Dimovski, Ranđić 1, Petrović 1, Letica, Benić, Marinković (2 obrane).
Igrač više: Hrvatska 5/9 Makedonija 4/9. Peterci Hrvatska 2/2 Makedonija –

Prvi su u vodstvo došli gosti preko Miroslava Ranđića nakon minutu i 58 sekundi igre. Samo 20 sekundi čekalo se na poravnanje a strijelac je bio jedan od dvojce povratnika u reprezentaciju Igor Hinić. Prvo vodstvo “barakudama” donio je kapetan Samir Barač nakon šest minuta i 24 sekunde a onda je Maro Joković dvama pogocima zaključio četvrtinu sa uvjerljivih 4:1.

Sandro Sukno nakon minute i 10 sekundi u drugome dijelu povisio je na 5:1 iskoristivši igrača više u bazenu a Makedonci su muku mučili pokušavajući složiti akciju vrijednu spomena. Naj raspoloženiji hrvatski igrač Maro Joković bombom je povisio na 6:1 a onda je polovinom druge dionice na 6:2 smanjio Cirković realiziravši i drugu brojčanu prednost Makedonaca.

Neparne četvrtine odnosno njihovi uvodi više su odgovarali gostima. Naime, Milan Petrović realizirao je igrača više, najbolji segment makedonske igre za smanjenje na 6:3. Potom je na scenu stupio Sandro Sukno i sa dva pogotka u 19 sekundi povisio na pristojnih 8:3. Nakon četiri i pol minute u trećoj dionici Vojislav Čupić postigao je četvrti pogodak za Makedonce,i ovoga puta sa igračem više u bazenu. Priču je što se rezultata tiče trećim pogotkom u ovoj dionici i četvrtim na susretu zaključio Sandro Sukno realiziravši igrača više.
Sandro Sukno odlučio je postići više pogodaka od Makedonaca. Petim pogotkom šest minuta prije kraja Dubrovčanin je povisio na 10:4. Suknov sugrađanin na privremenom radu u Reccu Maro Joković bio je iznimno raspoložen. Svojim četvrtim pogotkom postavio je 11:4 a točku na i ove rutinske priredbe stavio je Damir Burić minutu i 24 prije kraja.