Centralni dio inkubacije predstavlja set od tridesetak stručnih radionica podijeljenih u 3 modula temeljem kojih će stjecati stručna znanja i vještine, neophodne za razvoj vlastite poslovne ideje i pokretanje startup-a. U ovoj generaciji ideje dolaze iz vrlo raznolikih područja: IT, veterinarstvo, trgovina, turizam, arhitektura, ugostiteljstvo, biotehnologija, proizvodnja pića, produkt dizajn i druge, čime su postavljeni veliki izazovi kako za timove, tako i za mentore, predavače i stručne suradnike koji će timove usmjeravati i pratiti kroz inkubaciju.

Pored predstavnika prijavljenih timova čije je ideje prethodno vrednovalo i odobrilo Programsko vijeće inkubatora, potpisivanju ugovora prisustvovali su pročelnica Odjela gradske uprave za poduzetništvo Grada Rijeke Jana Sertić, direktor Riječke razvojne agencije Porin d.o.o. Dario Zorić, te dr.sc. Sven Maričić ispred Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, višegodišnjeg partnera na projektu.

Ulazak 10. generacije korisnika bila je i prilika da se novim stanarima inkubatora predstave i dvije nove mentorice – Sandra Perčić iz područja prava i Iva Šamanić Jureša iz područja modnog dizajna, čime je startup
mentorska mreža dodatno ‘narasla’ na 38 mentora, stručnjaka iz različitih specijaliziranih područja.

Popis korisnika 10. generacije Startup inkubatora Rijeka:

  1. Farmer market – platforma za spajanje proizvođača i kupaca domaćih
    proizvoda
    Članovi tima: Ivan Jadrić i Mauro Suhin
    Područje: IT
  2. Mobilna veterinarska ambulanta
    Član tima: Marina Pijaca
    Područje: Veterinarstvo
  3. Urbana destilerija za proizvodnju autentičnih regionalnih proizvoda
    Članovi tima: Neven Vorkapić i Vedran Knežević
    Područje: Proizvodnja pića
  4. Web shop proizvoda za njegu kože
    Član tima: Nino Vosilla
    Područje: Trgovina
  5. Jammeet – platforma za povezivanje glazbenika i bendova
    Član tima: Matija Lukanić
    Područje: IT
  6. Lucky cat – grebalice i namještaj za mačke
    Član tima: Diana Kovačić
    Područje: Produkt dizajn
  7. ZUS BeeOtics – proizvodnja probiotika za pčele
    Članovi tima: Vladimir Zrnić, Filip Uljanić i Danijel Segrad
    Područje: Biotehnologija
  8. Anno domini – aplikacija i web stranica za promociju hrvatske povijesne baštine
    Član tima: Niko Mavrinac
    Područje: IT
  9. Specijalizirana turistička agencija za volonterski turizam Član tima: Sonja Katana
    Područje: Turizam
  10. BOKUN – kuhinja uz platformu za naručivanje i dostavu nutritivno vrijednih i uravnoteženih obroka u povratnoj ambalaži
    Članovi tima: Sandra Vladišković, Anja Knežević, Kristina Nežić i Ivana
    Majnarić
    Područje: Ugostiteljstvo
  11. Fiuri –  edukativno-zabavna društvena igra o gradu Rijeci
    Članovi tima: Dora Filipović i Dorijan Tenžera
    Područje: Edukacija i zabava
  12. Kreativne kućice – dizajn custom-made kućica za stanovanje
    Članovi tima: Ana Paris, Mladen Mladenović i Ana Lokas
    Područje: Arhitektura

Kalendar događanja