Rijeka u Karlovcu uz TV prijenosPhoto: NK RijekaDugo Rijeka čeka na prvenstvenu pobjedu još od 15. kola i prve utakmice Gračana na klupi Rijeke te pobjede nad Istrom 2:0 (21. studeni). Ipak, nastavak prvenstva shvaćen je kao početak gradnje nove Rijeke što je i bilo prikazano na terenu, a pogotovo tijekom priprema ali je sve pokvareno prvim poluvremenom protiv Šibenika. Karlovac je do sada izgubio samo dvije utakmice na svom terenu protiv Lokomotive i Dinama, a u prvenstvu primili samo 13 golova.

– Ne treba puno govoriti o važnosti utakmice, pogotovo nakon utakmice sa Šibenikom gdje smo izgubili te moramo što prije vratite te bodove. Karlovac sigurno nije dobra ekipa za vađenje jer se radi o discipliniranoj i organiziranoj ekipi.

Na igračima je samo da pokažu ono što su i do sada pokazivali osim prvog poluvremena protiv Šibenika te uz malo sportske sreće i koncentracije u realiziaciji možemo napraviti rezultat – rekao je Gračan koji ne može računati na kartonirane Pamića i Budicina, Lazarevskog koji trenira po posebnom programu, Čejvanovića i Matka koji su tek počeli trenirati te Mohorovića.

U konkuranciju za ekipu vraćaju se Yourassowsky i Landeka, a s obzirom na ozljedu Lazarevskog u prvi plan se vraća Turkalj.– Znamo da će nam biti teško ali imamo kvalitetu i vrijeme je da nas i malo sreća pomazi. Igrao sam već na boku tako da to nije problem – smatra Turkalj koji još nije stavio potpis na novi ugovor.

Stalna dvojba ostaje u sredini terena gdje se nadopunjuju Štrok i Stepčić.

– Još nisam odlučio, sa Štrokom bi dobili agresivnost i agilnost prema naprijed. Iza Stepčića je nekoliko utakmica, možda se akumulirao malo umor, a i očekuje nas vjerojatno težak teren – kratko je zaključio Gračan te poveo ekipu na trening na glavnom terenu Kantride.