Kup EHF-a: Meso Lovosice – Zamet 27:23

08.09.2012.

Poraz rukometaša Zameta u Češkoj na startu Kupa EHF-a

Autor: Ivan Dorian Molnar

Zamećani su nakon deset godina dočekali novu europsku utakmicu. U prvom kolu Kupa EHF-a poraženi su od čeških Meso Lovosica rezultatom 27:23 i morat će za tjedan dana u Rijeci nadoknaditi četiri pogotka ukoliko žele izboriti sljedeću fazu natjecanja. Čehe je predvodio Motl s čak 10 pogodaka, a najraspoloženiji u redovima Zameta bio je Marin Sakić, koji je poentirao šest puta.

Rukometni klub Zamet

Momčad Alena Kurbanovića slabo je otvorila susret i našla se u velikom zaostatku. Meso Lovosice vodile su 5:0, a prvi pogodak za Zamet u devetoj minuti zabio je Bojan Lončarić. Zamećani su u prvih 20 minuta djelovali izgubljeno, Česi su nekoliko puta imali +6 (13:7 i 16:10), ali do kraja prvog dijela prednost domaćina smanjena je na četiri pogotka i na predah se otišlo rezultatom 16:12.

Zamet je cijelu utakmicu hvatao priključak s Lovosicama, a najbliže su Kurbanovićevi rukometaši došli devet minuta prije kraja, kada je za 23:21 poentirao Mateo Hrvatin. Česi su se ipak ponovno odvojili na +4, Riječani su nakon toga smanjili i imali priliku za 26:24, no Luka Kovačević nije uspio pogoditi iz dobre pozicije. Meso Lovosice iskoristile su posljednju priliku na utakmici i postavili konačnih 27:23, izazov Zamećanima koji za tjedan dana imaju priliku nadoknaditi zaostatak.

Uz Marina Sakića, koji je postigao šest pogodaka za Zamet, sa tri gola pridonijeli su Šunjić i Vukelić, dok je najefikasniji u redovima domaćina bio Jiri Motl s 10 pogodaka. Česi su realizirali sva tri dosuđena sedmerca u svoju korist, a Zamećani su od svoja dva iskoristili jedan.

Inače, ukupni pobjednik ovog dvoboja u drugom će kolu snage odmjeriti s pobjednikom regionalne SEHA Lige, makedonskim Vardarom, čiji je trener Veselin Vujović. Uzvratni susret s Česima na rasporedu je u subotu, 15. rujna u dvorani Zamet.