Hokej SP 2010 Sivarska Cescka 3 2

Rusija je u polufinalu s 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pobijedila domaćine Nijemce, dok su Česi u Koelnu svladali Švedsku boljim izvođenjem kaznenih udaraca 3:2 (1:1, 0:1, 1:0; 1:0).

U regularnom dijelu bilo je 2:2, a Česi su spasili poraza pogotkom Karla Rachuneka osam sekundi prije kraja utakmice. Šveđani su poveli s 1:0 zgoditkom Harju u 10. minuti, za Čehe je izjednačio Mojzis (18), da bi Engqvist u 32. minuti opet donio vodstvo Šveđanima koje je trajalo sve do osam sekundi prije kraja. U izvođenju kaznenih udaraca Česi su dvaput pogodili švedsku mrežu, dok je njihov vratar Vokoun obranio dva udarca.

Prvi favoriti za zlato Rusi su se jako namučili s Nijemcima, koji su čak vodili u prvoj trećini pogotkom Goca u 16. minuti, da bi u 32. izjednačio Malkin. Pobjednički zgoditak za Ruse postigao je Datcjuk dvije minute prije kraja.

Finale je u Koelnu u nedjelju u 20.30 sati, dok je utakmica za treće mjesto na rasporedu u 16.15 sati.